EAH-AZ40 i EAH-AZ60 - Technics przedstawia swoje najnowsze słuchawki TWS

Ponad 50 lat doświadczenia w inżynierii dźwięku Hi-Fi pozwoliło zaprojektować najnowsze słuchawki firmy Technics - TWS EAH-AZ60 oraz EAH-AZ40. Czym charakteryzują się te modele?

Źródło: Technics

Firma Technics z zaprezentowała dwa najnowsze modele swoich bezprzewodowych słuchawek TWS, czyli EAH-AZ60 oraz EAH-AZ40. Dodatkowo, firma podaje, że na początku 2022 roku na rynku pojawią się nauszne słuchawki EAH-A800.

Producent chwali się, że oba modele zostały wyposażone w technologię JustMyVoice, funkcję redukcji szumów oraz łączność b, a wysoką jakość dźwięku zapewnia LDAC (dostępne tylko w modelu EAH-AZ60). Co jednak różni te dwie pary słuchawek i czym się charakteryzują?

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD - ustrzel nowe okazje dla graczy z okazji BIG Friday
  • Nothing i Qualcomm ogłaszają zawiązanie współpracy
Źródło: Technics

Źródło: Technics

Według koncepcji Technics, konstrukcja komory akustycznej, harmonizatora i 8 mm przetworników mają zapewniać bogaty i ekspansywny dźwięk, który pozwoli użytkownikom usłyszeć każdy detal odtwarzanego dźwięku. Komora akustyczna jest odpowiedzialna za optymalizację przepływu powietrza, nowy harmonizator ma zapewniać najlepszy zakres naturalnych dźwięków, a w sercu 8-milimetrowego przetwornika dynamicznego znajduje się membrana z biocelulozy. Ponadto, EAH-AZ60 obsługuje dźwięk w wysokiej rozdzielczości, dzięki technologii Bluetooth i LDAC, co ma zapewniać szeroki zakres dynamiczny dźwięku, stabilne połączenie i wysoką rozdzielczość.

Źródło: Technics

Źródło: Technics

Oba modele zostały wyposażone w nową technologię redukcji szumów powodowanych przez wiatr. AZ60 oraz AZ40 używają mikrofonów z małymi otworami, które zostały zainstalowane głęboko wewnątrz słuchawek. Dzięki temu rozwiązaniu, rozmowy mają być dużo wyraźniejsze.

Dostępna tylko dla modelu EAH-AZ60, podwójna hybrydowa redukcja szumów firmy Technics składa się z technologii Feedforward oraz Feedback. To rozwiązanie wychwytuje hałas zarówno na zewnątrz słuchawek oraz wewnątrz. Jak podaje producent, w połączeniu z przetwarzaniem cyfrowym i analogowym, kombinacja ta ma zapewnić najlepszą w swojej klasie skuteczność redukcji szumów.

Źródło: Technics

Źródło: Technics

Oba modele słuchawek oferują unikalne tryby Ambient oraz Attention. Ten pierwszy izoluje hałas otoczenia i umożliwia nieprzerwane słuchanie muzyki i rozmowy telefoniczne. Natomiast tryb Attention rejestruje dźwięki w zakresie częstotliwości ludzkiego głosu i dostarcza je do użytkownika. Dodatkowo, producent zapewnia, że nowa konstrukcja słuchawek pozwoli na idealne dopasowanie oraz komfortowe użytkowanie nawet przez cały dzień.

EAH-AZ40 i EAH-AZ60 charakteryzują się także wodoodpornością na poziomie IPX4. Oba modele są także dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: białym, czarnym i różowym.