EARTH 2160 - milczenie przerwane!

Najbardziej znany polski cykl gier strategicznych - seria Earth będzie mieć kolejną odsłonę. Earth 2160 pojawi się... dopiero w 2004 roku.

Niełatwo było nam zdobyć informacje na jej temat. Polski wydawca na początku zaprzeczał, jakoby Earth był w ogóle w produkcji. Gdy wyszło na jaw, że to już nie tajemnica, bo istnieje oficjalna strona gry, dystrybutor oznajmił, iż nie może udzielić nam żadnych informacji. Na szczęście uczynił to niemiecki wydawca nowego Eartha.

Tak więc Earth 2160 zostanie oparty na engine Earth III, ale modele występujące w grze będą się różnić od znanych z poprzednich części. Rozgrywka będzie przedstawiać konflikt ludzi, maszyn i Obcych. Po zniszczeniu Ziemi potomkowie Eurasian Dynasty i Lunar Corporation bynajmniej nie zakopali topora wojennego. W sporze weźmie też udział UCS, ale tym razem składające się wyłącznie z maszyn (wszyscy ludzie tej frakcji zostali zlikwidowani przez komputer pokładowy ich statku ewakuacyjnego). Ostatnią stroną konfliktu będą Obcy, którzy dotychczas smacznie spali pod powierzchnią Marsa. Terenem walki będzie powierzchnia Czerwonej Planety, a także księżyce Io i Tryton. Wśród wielu innowacji na wzmiankę zasługuje umieszczenie w grze agentów. Osobnicy ci będą wspierać cię, prowadząc do boju oddziały, zwiększając wydobycie lub nadzorując prace badawcze. Oczywiście wszystko za ciężki szmal. Gra będzie się składać z 4 kampanii, trybu potyczek (skirmish) i multiplayera dla czterech graczy.


Zobacz również