EBay udostępni sklepy

Aukcyjny gigant umożliwi swoim klientom tworzenie sklepów internetowych.

Przedstawiciele serwisu aukcyjnego eBay poinformowali w poniedziałek o planach wprowadzeniu nowej usługi, nazwanej "eBay Stores". Umożliwi ona stałym klientom serwisu tworzenie w ramach serwisu eBay własnych, wyspecjalizowanych sklepów internetowych.

Usługa zostanie uruchomiona w poniedziałek (na razie jedynie próbnie - dla niewielkiej grupy użytkowników). Przedstawiciele eBay mają jednak nadzieję, że w połowie lata, gdy "eBay Stores" ruszy na dobre, będą w stanie utworzyć swoiste centrum handlowe, w którym potencjalni kupcy znajdą wszystko, co może ich zainteresować.

Serwis liczy na pozyskanie w ten sposób nowych, stałych klientów. W zamian za umożliwienie stworzenia internetowego sklepu, jego właściciel będzie płacił serwisowi miesięczny "czynsz" oraz, podobnie jak aktualni kliencie serwisu, pewną kwotę za każdą zawartą transakcję. Przedstawiciele eBay twierdzą, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by wyrokować, czy opłaty te będą miały znaczący udział w zyskach firmy.

Przedstawiciele firmy poinformowali również, że przedsięwzięcie to będzie realizowane wspólnie z firmą IBM. "Wiele dużych firm (jak np. IBM) uświadamia sobie właśnie, że 30 mln zarejestrowanych użytkowników serwisu, to zbyt wielu potencjalnych klientów, by można było ich zignorować" - komentuje tę decyzję rzecznik eBay Kevin Pursglove.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: