ECS: 500 godzin pracy notebooka

Firma ECS zaprezentowała prototyp nowego notebooka, wyposażonego w baterię wystarczającą nawet na 500 godzin! Jest to niesamowity wynik w porównaniu do czasu oferowanego przez obecne komputery - niestety, jest też pewien haczyk...

Prototyp nowego notebooka został wyposażony w dodatkowy, 2-calowy wyświetlacz LCD z panelem kontrolnym. Jest to w zasadzie małe urządzenie wbudowane w klapę notebooka, które dysponuje własnym procesorem oraz 128 MB pamięci flash. Dzięki niemu będziemy mogli korzystać z niektórych funkcji komputera bez jego włączania. Możliwe jest to dzięki technologii Windows Vista SideShow, która zapewnia szybki dostęp do takich potrzebnych informacji, jak spotkania, najważniejsze wiadomości e-mail lub notatki. Najprawdopodobniej więc owe 500 godzin to wartość maksymalna, która będzie zachowana przy wykorzystaniu wyłącznie małego wyświetlacza do prostych, zużywających niewiele energii czynności. Czasu pracy komputera w standardowym trybie (czyli z włączonym głównym panelem LCD) producent nie podał.

ECS: 500 godzin pracy notebooka

ECS - notebook z technologiąWindows Vista SideShow

ECS planuje zwiększyć pojemność pamięci flash (na niej przechowywane są dane i oprogramowanie) do 1 GB oraz tak skonstruować nowe urządzenie, aby można je było odłączyć od notebooka. Oczywiście przewiduje się również częste uaktualnienie oprogramowania o coraz ciekawsze funkcje. Warto również wspomnieć że nad podobnymi rozwiązaniami pracują już firmy takie jak Acer i Asustek.