EF Commander 7.75 - z plikami zrobi wszystko

Jeżeli nie wystarcza ci Eksplorator Windows bądź uważasz, że jego obsługa jest mało wygodna, zastąp go innym menedżerem plików. Mnóstwo funkcji i ideę obsługi opartą na sąsiadujących panelach oferuje EF Commander. Zastąpi on wiele narzędzi systemowych, przeglądarkę plików, odtwarzacz multimedialny a nawet archiwizator.


Werdykt PC Worlda

EF Commander 7.75

Zbyt wysoka cena za polską wersję językową i duża liczba błędów językowych dyskwalifikuje EF Commandera jako narzędzie dokomercyjnych zastosowań.

Zalety:

  • wersja przenośna
  • współpraca z urządzeniami mobilnymi

Wady:

  • błędy w tłumaczeniu
  • irytujące komunikaty wersji testowej

Polecamy:

Zobacz także:

Więcej informacji:

Do pobrania:

EF Commander 7.75 to menedżer plików. Program do prezentacji zawartości dysków używa sposobu znanego z Norton Commandera - wyświetla ją w dwóch panelach obsługujących niezależnie od siebie różne nośniki. Pomiędzy sąsiadującymi w ten sposób oknami można przenosić i kopiować dane; ułatwiają one przeprowadzanie operacji na plikach.

EF Commander zawiera komplet narzędzi do przeprowadzania dowolnych operacji na plikach i danych. Filozofia obsługi wykorzystująca dwa sąsiadujące ze sobą okna ułatwia kopiowania i przenoszenie danych pomiędzy folderami, umożliwia podgląd plików, pozwala kontrolować strukturę katalogów za pomocą drzewa. Do wyboru jest poziom szczegółowości wyświetlanych informacji. Może być on szczegółowy, uproszczony bądź zawierać jedynie miniatury plików.

Informacje pod ręką

Sposób prezentacji informacji może być też definiowany przez użytkownika. Kolumny z parametrami dają się bez problemu włączać i wyłączać. Obydwa panele podlegają osobnej parametryzacji, co zwiększa elastyczność Comandera i pozwala go w wysokim stopniu dostosować do wymagań oraz upodobań każdego użytkownika.

Commander, jak każdy menedżer sprawdza przestrzeń dostępną na nośnikach. Wyświetla rozmiary poszczególnych katalogów i plików. Pozwala porównywać dane i wyszukiwać duplikaty oraz różnice pomiędzy zawartością folderów. Wygenerowane listy katalogów ułatwiają weryfikacje zawartości dysków. Wszystkie dane można precyzyjnie filtrować i sortować. Szybko odszukasz najstarsze, ostatnio modyfikowane, największe i najmniejsze czy zawierające określone atrybuty.

Przydatna jest funkcja synchronizacji, która automatycznie zadba, by zawartość wskazanych katalogów była zawsze identyczna i aktualna. Program bez problemu razi sobie z informacjami zapisanymi na dyskach lokalnych, sieciowych, synchronizuje zawartość urządzeń przenośnych.

Więcej niż menedżer

EF Commander to nie tylko menedżer danych. Za pomocą programu można formatować dyski, czyścić płyty wielokrotnego zapisu, obserwować i kontrolować procesy systemowe, uruchamiać szybko narzędzia ukryte w Panelu sterowania. Obsługa ogromnej liczby różnych formatów czyni z niego bardzo elastyczną przeglądarkę. Może on tez posłużyć jako odtwarzacz plików multimedialnych. Rozpoznaje MP3, OGG, FLAC, WMA i WAV. Obsługa wtyczek Winampa pozwala rozszerzać tę bazę praktycznie dowolnie. Podobnie jest z plikami graficznymi.

Dzięki rozpoznawaniu dodatków stworzonych dla Irfana oraz XnView poradzi sobie z każdym. EF Commander może służyć również, jako archiwizator oraz narzędzie do wypalania płyt. Nie są dla niego kłopotem archiwa 7-Zip, ACE, ARC, ARJ, CAB, GZIP, IMG, ISO, LHA, RAR, TAR czy ZIP.

Ogromna liczba narzędzi i chęć ułatwienia do nich dostępu powoduje jednak, że interfejs programu jest mocno przeładowany. To, co w zamierzeniu miało być uproszczeniem powoduje kłopoty w używaniu poszczególnych funkcji. Nie ucierpiała jednak wydajność Commandera. Obsługa wielowątkowości powoduje, że optymalnie wykorzystywane sa możliwości nowoczesnych procesorów.

Wariant testowy EF Commandera 7.75 działa bez ograniczeń przez 30 dni. Co chwila wyświetla jednak na ekranie komunikat z prośbą o akceptację licencji, a aplikacja regularnie wyłącza się. Polska odsłona programu ma liczne błędy i nieprzetłumaczone fragmenty. Ten sam plik językowy funkcjonuje już od kilku wersji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: