EFS-1: cyfrowe rolki dla aparatów SLR

Silicon Film Technologies zapowiedziała wprowadzenie na rynek EFS-1, cyfrowego systemu przechwytywania obrazów współpracującego z wybranymi modelami 35mm aparatów SLR.

EFS-1, system cyfrowych 'rolek filmu' fotograficznego zaproponowany przez firmę Silicon Film Technologies składa się z trzech komponentów [modułów]: [e]film Cartridge, (e)port Carrier i (e)box Storage. [e]film to zaprezentowane na zdjęciu urządzenie do przechwytywania obrazów, które przypomina 35mm kartridż filmowy z CCD, który rejestruje obraz i umieszczony jest w miejscu tradycyjnej rolki kliszy. Do przesyłania zrobionych zdjęć do notebooka wyposażonego w kartę PC lub komputera z USB, służy [e]port, natomiast do gromadzenia fotografii dla dalszej edycji wykorzystuje się [e]box, urządzenie magazynujące dane oraz służące także jako źródło dla zasilania dla modułu [e]film.

[e]film to w istocie 1.3 megapikselowy aparat zdolny jednocześnie zmagazynować maksymalnie 24 obrazy. Baterie urządzenia zapewniają zrobienie około 200 fotografii, a sam [e]film może być wykorzystywany tysiące razy. Według informacji podanych na stronie Silicon Film Technologies, system EFS-1 współpracuje z następującymi aparatami fotograficznymi: Canon EOS 1, Canon EOS 1N , Canon EOS 1V , Canon EOS A2/E, Canon EOS 5, Nikon F5, Nikon N90/N90s, Nikon F90/F90x.

www.siliconfilm.com


Zobacz również