EISA dla płaskich Philipsów

Philips zdobył dwie nagrody EISA za telewizor plazmowy i ciekłokrystaliczny.

EISA dla płaskich Philipsów

Produkty zostały nagrodzone m.in. za technologię przetwarzania obrazu Pixel Plus, w którą wyposażone są oba modele.

LCD TV roku 2003-2004 to telewizor 30PF9975, a tytuł Europejski Telewizor Plazmowy Roku 2003-2004 powędrował do modelu 42PF9965.

Wyróżnienia te są w kolejności czwartą i piątą nagrodą przyznaną Philipsowi przez Stowarzyszenie EISA za płaskie telewizory. Poprzednie wyróżnienia również w kategorii Płaski Telewizor Roku zostały przyznane w latach 1998, 1999 i 2001.

EISA jest największą organizacją skupiającą dziennikarzy z 50 znaczących magazynów branżowych zajmujących się tematyką audio, wideo, fotografią oraz telefonia komórkową z 20 państw europejskich. Jury co roku wybiera najlepsze wprowadzane obecnie na rynek produkty z rynku elektronicznego oraz fotograficznego.

Pixel Plus to zaawansowana technologia cyfrowej obróbki obrazu. Układ Pixel Plus podwaja liczbę pixeli w każdej linii tworzącej obraz telewizyjny z 1024 do 2048 (rozdzielczość pozioma). Pixel Plus przetwarza wejściowy sygnał TV, korygując odtwarzanie ruchu na ekranie za pomocą AMCT (Advanced Motion Compensation Techniques - zaawansowane techniki kompensacji ruchu), bazującej na technologii Digital Natural Motion.

Więcej informacji:

http://www.philips.com/flattv