EIZO FlexScan HD2442W

Najnowszy monitor EIZO to drugi w historii japońskiej firmy model przygotowany z myślą o osobach oglądających na wyświetlaczu komputerowym filmy HD. Pierwszym produktem tego typu, oznaczonym symbolem HD w nazwie był model FlexScan HD2441w, który mieliśmy okazję recenzować ok rok temu. Oba monitory wykonano z prawdziwie zegarmistrzowską precyzją

Najnowszy monitor EIZO to drugi w historii japońskiej firmy model przygotowany z myślą o osobach oglądających na wyświetlaczu komputerowym filmy HD. Pierwszym produktem tego typu, oznaczonym symbolem HD w nazwie był model FlexScan HD2441w, który mieliśmy okazję recenzować ok rok temu. Oba monitory wykonano z prawdziwie zegarmistrzowską precyzją.

Obudowa ma kolor tytanowy, czarny mat lub czarny błyszczący (do wyboru), a przyciski do sterowania menu ekranowym są dotykowymi sensorami. Gniazd jest ile dusza zapragnie – 2 HDMI z obsługą HDCP, cyfrowe DVI-D, a także VGA oraz 4-portowy koncentrator USB. Do obsługi dotykowego menu trzeba się przyzwyczaić, a jeśli nie odpowiada Wam ten sposób regulacji zawsze można skorzystać z wygodnej aplikacji ScreenManager Pro for LCD pozwalającej na regulacje monitora z poziomu systemu operacyjnego. Monitor dysponuje kontrastem na poziomie 890:1, a po uruchomieniu funkcji dynamicznego kontrastu rośnie on do ok 2250:1.

Gotowy na Blu-ray

Funkcja ContrastEnhancer jest realizowana sprzętowo za pomocą autorskiego układu ASIC, zaprojektowanego przez inżynierów EIZO z myślą o telewizorach LCD. Automatycznie dostosowuje parametry takie jak jasność, wzmocnienie oraz współczynnik gamma tak, aby w zbyt ciemnych lub zbyt jasnych obrazach doprowadzić ich wartości do poziomów idealnych. Monitor doskonale trzyma temperaturę barw oraz dobrze odzwierciedla barwy. Podłączając do monitora źródło wideo z interfejsem HDMI możemy wyświetlać filmy HD w rzeczywistym formacie 1920x1080 pikseli. Choć monitor ma rozdzielczość 1920x1200 pikseli to obraz może być prezentowany piksel w piksel bez jego skalowania do pełnych wymiarów matrycy. To zapobiega powstawaniu jakichkolwiek niedoskonałości w procesie skalowania. Bardzo szerokie są kąty widzenia, czas reakcji jest wystarczająco szybki aby smużenie było niezauważalne. Specjalny tryb pracy przeznaczony jest do wyświetlania filmów Blu-ray zapisanych z prędkością 24 klatek/s (1080/24p). W takim formacie realizowana jest większość filmów dostępnych na płytach nowego formatu. Jeśli monitor nie potrafi przyjąć sygnału 1080/24p to wtedy procesor wideo zmuszony jest do przetworzenia go do trybu 50 lub 60 Hz co sprawia, że obraz staje się mniej płynny. EIZO pozwala na wyświetlanie materiału wideo w takiej postaci jak życzył sobie tego realizator filmu.

Zalety

  • efektowny wygląd
  • bogate wyposażenie
  • dobra gwarancja
  • bardzo dobra jakość obrazu

Wady

  • Wysoka cena

http://www.eizo.pl, Cena 4300 zł