EIZO FlexScan S2031W

Monitor japońskiego EIZO to model wyposażony w 20-calową, panoramiczną matrycę LCD S-PVA o rozdzielczości 1680x1050 pikseli.


Monitor japońskiego EIZO to model wyposażony w 20-calową, panoramiczną matrycę LCD S-PVA o rozdzielczości 1680x1050 pikseli.

EIZO FlexScan S2031W

Informacjehttp://www.eizo.pl Cena 1770 zł

Szerokie kąty widzenia to 178 stopni w obu płaszczyznach. Jak dowiodły nasze testy obraz praktycznie się nie zmienia, nawet jeśli spojrzeć na niego mocno z boku. Stylistyką nie odbiega od innych produktów tego producenta, panel jest solidnie wykonany lecz ma wygląd raczej "profesjonalny", nie przyciągnie wzroku obłą formą czy srebrnym kolorem obudowy.

EIZO FlexScan S2031W

EIZO FlexScan S2031W

Najnowszy monitor EIZO to drugi w historii japońskiej firmy model przygotowany z myślą o Monitor japońskiego EIZO to model wyposażony w 20-calową, panoramiczną matrycę LCD S-PVA o rozdzielczości 1680x1050 pikseli. Szerokie kąty widzenia to 178 stopni w obu płaszczyznach. Jak dowiodły nasze testy obraz praktycznie się nie zmienia, nawet jeśli spojrzeć na niego mocno z boku. Stylistyką nie odbiega od innych produktów tego producenta, panel jest solidnie wykonany lecz ma wygląd raczej "profesjonalny", nie przyciągnie wzroku obłą formą czy srebrnym kolorem obudowy. 10-bitowa tabela barw zaszyta w elektronice monitora pozwala na operowanie ponad miliardem odcieni, z których 16,7 miliona może być wyświetlanych jednocześnie. Wyposażenie modelu obejmuje wejście analogowe VGA, koncentrator 3 portów USB 2.0 (jeden z nich służy do połączenia monitora z pecetem i dokonywania regulacji wyświetlacza z poziomu systemu operacyjnego) oraz wejście cyfrowo-analogowe DVI-I. Co istotne na wejściu DVI możemy odbierać sygnał wideo zabezpieczony protokołem HDCP (tak więc unikamy w Viście niespodzianek w postaci zmniejszenia rozdzielczości filmów HD lub nie wyświetlenia ich w ogóle). Są także wbudowane głośniki.

Automatyczna jasność

Przydatnym elementem wyposażenia jest czujnik oświetlenia zewnętrznego (na potrzeby pomiarów testowych go wyłączaliśmy), który pozwala na automatyczną regulację intensywności podświetlenia matrycy (jaśniejsza w dzień, ciemniejsza w nocy, itp). Panel można ustawić zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej (funkcja Pivot). Zaletą monitora jest ergonomiczna podstawa pozwalająca na obracanie ekranu na boki oraz regulację wysokości jego położenia. Deklarowany przez EIZO maksymalny współczynnik kontrastu ma wynosić 900:1, natomiast maksymalna jasność to 300 cd/m2. Po wyjęciu monitora z pudła i podłączeniu go do komputera możemy liczyć na kontrast na poziomie 660:1, natomiast jasność jest bardzo wysoka i wynosi nawet więcej niż deklaruje producent - aż 344 cd/m2. Monitor w większości predefiniowanych trybów (Movie, Sport, itp) skalibrowany jest w miarę poprawnie. Zaletą jest z pewnością wysoki kontrast, bogate wyposażenie, wygodna obsługa i długa 5-letnia gwarancja. Na wyróżnienie zasługuje także wzorowa równomierność podświetlania ekranu.

Zalety:

  • wzorowe podświetlenie matrycy
  • DVI z HDCP
  • szerokie kąty widzenia
  • dobra gwarancja

Wady:

  • stosunkowo kosztowny