EMUI 10 w wersji beta dociera na starsze urządzenia

Huawei zdecydował się na udostępnienie wersji beta swojej najnowszej nakładki EMUI 10 w wersji beta na zeszłoroczne flagowce i kilka dodatkowych smartfonów.

Huawei jako jeden z największych producentów elektroniki na świecie posiada autorską nakładkę EMUI (Emotion UI), która w znaczący sposób modyfikuje system operacyjny Android. Nakładka Huawei'a idealnie wpasowuje się w gusta Chińskich klientów. Jej wygląd jest cukierkowy, a na dodatek przez wiele lat podobnie, jak iPhone i smartfony Xiaomi nie oferowała ona szufladki z aplikacjami.

EMUI 10 w wersji beta dociera na starsze urządzenia

Źródło: huawei.com

EMUI, jako Emotion UI 1.0 pojawiło się po raz pierwszy w 2012 roku i bazowało na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich. Od tego czasu wszystkie urządzenia z logo Huawei'a na obudowie posiadały preinstalowaną nakładkę EMUI. Oficjalnie Emotion UI zostało zamienione na EMUI w 2014 roku podczas premiery modelu Ascend Mate 7.

Najnowsza wersja EMUI 10 pojawiła się oficjalnie 9 sierpnia 2019 roku podczas specjalnej konferencji Huawei Developer Conference 2019. Pierwsza wersja beta została udostępniona na flagowe modele Huawei P30 oraz P30 Pro już 8 września 2019 roku, czyli niedługo po oficjalnym wprowadzeniu Androida 10 na Pixel'e.

Od tego czasu Huawei stopniowo wprowadza nakładkę EMUI 10 opartą na Androidzie 10 na kolejne urządzenia. Stabilna wersja dostępna jest już dla Huawei P30 i P30 Pro, a także modeli z serii Mate 20. Teraz nadszedł czas na nieco starsze, flagowe urządzenia z 2018 roku.

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się na forum Club Huawei, firma potwierdził, że kolejna parta urządzeń otrzymała certyfikat EMUI 10 Beta. Oznacza to, że urządzenia te otrzymają finalną wersję nakładki, a już niedługo ruszą jej beta testy.

Oto wszystkie urządzenia, które otrzymały certyfikat EMUI 10 Beta:

  • Huawei Mate 10
  • Huawei Mate 10 Pro
  • Huawei Mate RS Porsche Design
  • Huawei P20
  • Huawei P20 Pro
  • Huawei Mate 20 RS Porsche Design
  • Honor 8X
  • Huawei nova 5 Pro

Beta testy dla wyżej wymienionych urządzeń na początku dostępne będą jedynie na lokalnym, chińskim rynku. EMUI 10 w chwili obecnej testowane jest także na składanym modelu Mate X. Huawei pod koniec listopada pochwaliło się, że pod kontrolą najnowszej nakładki EMUI 10 pracuje już milion urządzeń.

Źródło: gsmarena.com, playfuldroid.com