EMUI 11.1 w drodze. Ostatnia aktualizacja EMUI dla smartfonów Huawei

Huawei przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej wersji swojej nakładki EMUI. Czyżby debiut autorskiego systemu operacyjnego HarmonyOS został opóźniony?

W sieci mówi się, że flagowe modele z rodziny P50, które zadebiutują na rynku jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku mają być pierwszymi urządzeniami z systemem operacyjnym HarmonyOS. Okazuje się jednak, że urządzenia mogą zadebiutować z lekko odświeżoną nakładką EMUI 11.1 opartą na Androidzie 10 bez dostępu do usług Google lub jądrze HarmonyOS 2.0.

Huawei P40 Lite - jeden z pierwszych smartfonów bez dostępu do usług Google

Huawei P40 Lite - jeden z pierwszych smartfonów bez dostępu do usług Google

Nakładka EMUI 11 zostałą zaprezentowana w zeszłym roku podczas Huawei Developer Conference 2020. Nowe oprogramowanie wprowadza szereg usprawnień systemowych oraz drobnych zmian w interfejsie użytkownika.

W chwili obecnej EMUI 11 dostępne jest na niespełna 40 urządzeniach firmy Huawei, a proces aktualizacyjny (sprawdź, kiedy Twój smartfon otrzyma aktualizację) jeszcze się nie zakończył. W zeszłym roku mówiło się, że EMUI 11 to ostatnia wersja oprogramowania na smartfony i tablety zbudowana z wykorzystaniem Androida.

Teraz dowiadujemy się, że przed przejściem na HarmonyOS pojawi się jeszcze EMUI 11.1.

Według DigitalChatStation ostatnią wersja EMUI będzie wydanie 11.1, które pojawi się na rynku w marcu 2021 roku.

Nowa wersja nakładki zostanie zaprezentowana razem z flagowym modelem Huawei P50.

EMUI 11.1 będzie ostatnią wersją nakładki EMUI. Po jej premierze Huawei skupi się tylko i wyłącznie na rozwoju autorskiego systemu HarmonyOS.

Huawei nie przekazało jeszcze informacji na temat aktualizacji do EMUI 11.1 dla aktualnie sprzedawanych smartfonów.

Źródło: huaweicentral.com