ESET Mobile Antivirus

Firma ESET wprowadziła do sprzedaży aplikację Mobile Antivirus urządzeń przenośnych pracujących pod kontrolą Windows Mobile.

ESET Mobile Antivirus

Informacje:http://www.eset.pl/nod32/produkty/eset-mobile-antivirus.html , Cena: 65 zł Ocena: 9/10

ESET Mobile Antivirus

ESET Mobile Antivirus

Jak piszą twórcy programu: "Smartfony i PocketPC mają szerokie zastosowanie w komunikacji, rozrywce i biznesie. Coraz więcej osobistych i zastrzeżonych informacji jest przechowywanych na tego typu urządzeniach. Wraz ze wzrostem popularności oraz zastosowaniem coraz bardziej wyszukanych funkcji (m.in. komunikacji bezprzewodowej), urządzenia mobilne stają się coraz częściej celem ataków." Nowy produkt firmy ESET, przeznaczony dla urządzeń przenośnych pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile, ma być zdecydowaną odpowiedzią na ten negatywny trend.

Mobile Antivirus to wszechstronna ochrona przed robakami, wirusami, trojanami, spyware'em, malware'em czy rootkitami. Moduł SMS Antispam monitoruje wiadomości tekstowe i przenosi do specjalnego folderu te, które są uznane za spam lub pochodzą od nieznanych dostawców.

Silnik skanujący antywirusa bazuje na technologiach znanych z "większego brata", programu NOD32. Narzędzie zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym, a możliwość skanowania heurystycznego pozwala wykryć zagrożenia, które nie zostały jeszcze sklasyfikowane. Skanowaniu podlega zarówno pamięć wewnętrzna, jak i karty podłączane do urządzenia; foldery zagnieżdżone i procesy systemowe. Program sprawdza uruchomione aplikacje oraz dane przesyłane przez połączenia WiFi, Bluetooth czy IrDA. Użytkownik ma do dyspozycji zarówno skaner rezydentny, jak i skanowanie na żądanie. Konfiguracja możliwa jest w szerokim zakresie - można m.in. decydować o głębokości skanowania plików .cab i .zip oraz ustalać harmonogram automatycznych aktualizacji.

Mobile Antivirus charakteryzuje się małymi wymaganiami systemowymi. Zajmuje niecałe 300 kB po instalacji, a podczas skanowania zużywa ok. 1 MB RAM-u. Moduł aktualizacji definicji wirusów dostosowuje się do danego połączenia tak, aby pobieranie trwało jak najkrócej. Definicje są pobierane w postaci spakowanej, przez co tylko w minimalnym stopniu wpływają na przepustowość połączenia z internetem.

ESET Mobile Antivirus Box

ESET Mobile Antivirus Box

Program obsługuje systemy Windows Mobile 5.0 Pocket PC Phone Edition oraz Smartphone Edition, Windows Mobile 6.0 Standard oraz Professional (w tym także uaktualnioną wersję Windows Mobile 6.1).

Plusy:

  • małe wymagania systemowe
  • szybkie skanowanie
  • moduł SMS Antispam

Minusy:

  • dość wysoka cena

Podsumowanie: Program antywirusowy ESET Mobile Antivirus zapewnia wszechstronne bezpieczeństwo urządzeniom Windows Mobile.