ESET Mobile Antivirus dostępny w Polsce

Firma ESET, znana przede wszystkim za sprawą programu NOD32 Antivirus, wprowadziła na polski rynek nowy produkt o nazwie ESET Mobile Antivirus. Jest to propozycja kierowana do użytkowników smartfonów, którzy chcą zabezpieczyć swe urządzenia przed działaniami podejmowanymi przez cyberprzestępców.

ESET Mobile Antivirus jest przeznaczony dla urządzeń typu Pocket PC oraz smartfonów funkcjonujących pod kontrolą systemów Windows Mobile 5.0 Phone Edition, Windows Mobile 5.0 oraz 6.0 Classic, Professional i Standard, a także Windows Mobile 6.1. Ma zapewnić ochronę urządzeniom przenośnym, w których użytkownicy przechowują coraz więcej cennych danych, zarówno prywatnych, jak i firmowych.

ESET Mobile Antivirus dostępny w Polsce

ESET Mobile Antivirus chroni smartfony przed szkodliwym kodem

Producent zapewnia, że aplikacja jest prosta w obsłudze. Funkcjonując w tle nie powinna absorbować uwagi użytkownika, ani też nadmiernie obciążać systemu. Dzięki rozbudowanemu modułowi heurystycznemu zabezpiecza zarówno przed dobrze znanymi, jak i przed nowymi zagrożeniami, dla których nie przygotowano jeszcze wpisów w bazie sygnatur. Wszystkie uruchamiane programy oraz pliki przesyłane za pośrednictwem Wi-Fi, połączeń Bluetooth i portu podczerwieni są sprawdzane pod kątem potencjalnych zagrożeń. Użytkownicy mogą również uruchamiać skaner dostępny na żądanie w celu sprawdzenia zawartości pamięci wewnętrznej i karty pamięci.

Aktualizacja programu i wykorzystywanych przez niego danych ma miejsce każdego dnia. Istnieje możliwość zmiany częstotliwości pobierania aktualizacji. Rozmiary pobieranych plików zostały zoptymalizowane pod kątem możliwości sieci GPRS/EDGE, w celu skrócenia czasu potrzebnego do ich pobrania.

Program jest dostępny jedynie w angielskiej wersji językowej. Edycja z roczną licencją upoważniającą do pobierania aktualizacji jest sprzedawana w cenie 65 zł netto. Wersję testową można pobrać ze strony firmy ESET po podaniu adresu e-mail, na który zostanie przesłany stosowny klucz. Umożliwi on korzystanie z produktu przez 30 dni.