ESET Smart Security 5 już wkrótce

Już we wrześniu na rynku programów antywirusowych pojawią się dwa najnowsze produkty firmy ESET. Pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security 5 i system antywirusowy ESET NOD32 Antivirus 5 zyskują wiele funkcjonalności, takich jak ochrona rodzicielska, kontrola pendrive'ów czy system oceny reputacji w oparciu o chmurę.

ESET w najnowszym klipie reklamowym ujawnia datę premiery programów ochronnych ESET Smart Security 5 i ESET NOD32 Antivirus 5.

Zapowiadane na wrzesień programy antywirusowe są pod pewnymi względami przełomowe. Poza licznymi poprawkami w obrębie ochrony internetowej i kontroli nośników wymiennych (USB, CD i DVD), nowe wersje oprogramowania przynoszą też sporo innowacyjnych funkcji.

Zobacz również:

  • Wirus w systemie. Oto 15 oznak jego obecności

Do nowości należy m.in. system oceny reputacji, działający w oparciu o technologię chmury. Programy ESET umożliwią teraz szybszą i bardziej skuteczną kontrolę antywirusową, dzięki wykorzystaniu systemów Cloud Computing, gromadzących i analizujących informacje na temat zagrożeń.

Kolejna innowacja w ESET Smart Security 5 i ESET NOD32 Antivirus 5 to tryb gracza, który docenią zwłaszcza czytelnicy GameStara. Jeżeli na komputerze uruchomione są aplikacje w trybie pełnego ekranu, programy automatycznie przełączą się w tryb dyskretny, tak aby nie przeszkadzać użytkownikowi i zaoszczędzić nieco pamięci operacyjnej.

Pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security 5 oferuje ponadto funkcję kontroli rodzicielskiej, lepszą ochronę antyspamową i inteligentny firewall, który stale monitoruje ruch sieciowy.

Pierwsze testy zabezpieczeń ESET już we wrześniu w serwisie PCWorld.pl!