ESET udostępnia testową wersję skanera antywirusowego

Firma ESET udostępniła wersję beta nowego skanera antywirusowego, funkcjonującego w trybie online. W porównaniu do poprzedniej odsłony tego narzędzia istotną zmianą jest fakt, iż mogą z niego korzystać nie tylko użytkownicy Internet Explorera, ale również Firefoksa czy też Opery.

Wersja beta nowego skanera antywirusowego, w przeciwieństwie do poprzedniej edycji tego narzędzia, może być uruchamiana nie tylko przez użytkowników Internet Explorera, ale także przez osoby preferujące Operę czy też Firefoksa. Program wyszukuje szkodliwy kod w plikach wykonywalnych i skompresowanych. Po wykryciu szkodnika pliki są umieszczane w kwarantannie. To użytkownik podejmuje ostateczną decyzję co do ich dalszych losów.

Z nowej wersji skanera antywirusowego firmy ESET mogą korzystać nie tylko użytkownicy Internet Explorera

Z nowej wersji skanera antywirusowego firmy ESET mogą korzystać nie tylko użytkownicy Internet Explorera

Mechanizmy heurystyczne umożliwiają wykrywanie niezidentyfikowanych wcześniej zagrożeń. Godna odnotowania jest też technologia odpowiedzialna za usuwanie rootkitów z zainfekowanego komputera.

Testowa edycja nowego skanera, dostępna na stronie firmy ESET, jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników. Na tym etapie nie oferuje jeszcze pełnej funkcjonalności i dokumentacji. Producent ostrzega, że nie powinno się jej wykorzystywać na komputerach przechowujących istotne dane.