ESRB: nowe kategorie rankingu gier

Organizacja The Entertainment Software Rating Board poinformowała o dodaniu do uworzonego przez siebie rankingu gier nowych kategorii: E oraz E10+. Zdaniem przedstawicieli ESRB, dodatkowe kategorie mają pomóc klientom w określeniu, które gry są odpowiednie dla całej rodziny, a które - dla dzieci w wieku 10 lat i starszych.

Kategoria E (everyone) oznacza grę aprobowaną dla wszystkich grup wiekowych natomiast E10+ ("Everyone 10 and older"), dla starszych dzieci i nastolatków.

"Oczekujemy, że wiele z najpopularniejszych gier sportowych i przygodowych oraz wyścigów samochodowych otrzyma kategorię E. Gry, których zawartość może nie być odpowiednia dla dzieci w wieku 6-9 lat, np. gry walki, otrzymają kategorię E10+" - powiedziała Patricia Vince, przewodnicząca ESRB.

Pozostałe kategorie w rankingu ESRB to: EC (Early Childhood - dla dzieci od lat 3),), T (Teen - od 13 lat), M (Mature - od 17 lat) oraz AO (Adults Only - od lat 18). Tytuły oczekujące na przyznanie kategorii tymczasowo otrzymują oznaczenie RP (Rating Pending).

ESRB przyporządkowuje grom kategorie w zależności od występowania i intensyfikacji w nich wielu czynników, takich jak odniesienia do alkoholu i narkotyków, natężenie przemocy i erotyki, wulgaryzmy itp.

Więcej informacji na stronie http:// www.esrb.org/" target="_blank" class="link" title="ESRB">ESRB.


Zobacz również