EURO 2020 jednak się odbędzie, ale tylko w PES 2020

Spragnieni sportowych wrażeń? Konami ma zatem dla was znakomitą wiadomość, już 4 czerwca wystartują wirtualne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Sympatycy footballu przeżywają w ostatnich miesiącach prawdzie męki. Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono praktycznie wszystkie rozgrywki ligowe na świecie. Co gorsza, odwołano również największą tegoroczną imprezę, a więc EURO 2020.

Sposób na poradzenie sobie z obecną sytuacją ma Konami - wydawca gry Pro Evolution Soccer 2020, który właśnie oznajmił, że obszerne rozszerzenie do gry, skupione wokół Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, zadebiutuje już 4 czerwca. Co ciekawe, pierwotnie ów dodatek miał zadebiutować 30 kwietnia tego roku, ale ze względu na przeniesienie turnieju na przyszły rok, przedstawiciele japońskiej firmy zdecydowali się o jego anulowaniu.

Zobacz również:

  • Wszystko, co powinieneś wiedzieć o eFootball (PES 2022) [Aktualizacja 16.09.2021]
  • Finał EURO 2020 - wyniki na żywo

Najwyraźniej decydenci Konami uznali, że jednak lepiej będzie wydać już niemal gotowy materiał, niż pozwolić mu przepaść. Na co dokładnie mogą liczyć gracze? Oprócz samej formuły turnieju, dokładnie wzorowanej na EURO 2020, do gry trafi również 55, w pełni licencjonowanych europejskich reprezentacji, dwa nowe stadiony (Wembely i Sankt Petersburg) oraz oficjalna piłka i puchar z rozgrywek.

Co istotne, z nowej zawartości będą mogli cieszyć się wszyscy posiadacze PES 2020, bowiem zostanie udostępniona za darmo wraz z aktualizacją, która trafi na serwery gry właśnie 4 czerwca.

PES 2020 możecie dostać na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Zobacz również: PlayStation 5 - Tak będą wyglądać gry na konsoli Sony, Epic prezentuje demo Unreal Engine 5

źródło: Twitter