EVE Echoes - mobilna odsłona EVE Online zalicza znaczne opóźnienie

Długo wyczekiwana mobilna produkcja - EVE Echoes, zadebiutuje znacznie później niż oczekiwano. Nowa data premiery to końcówka 2020.

Nie mamy dobrych wieści dla sympatyków EVE Online, a w szczególności osób, które wyczekiwały rychłej premiery EVE Echoes, czyli mobilnej odsłony gry, przeznaczonej na systemy Android i iOS. Jak właśnie poinformowali twórcy nadchodzącej produkcji - studio CCP oraz NetEase Games, premiera EVE Echoes została przesunięta na końcówkę tego roku. Przypomnijmy, że oryginalnie tytuł ten miał zadebiutować już na wiosnę.

Powodem przesunięcia debiutu gry jest epidemia koronawirusa. Proces produkcyjny EVE Echoes został z tego powodu mocno zaburzony i twórcy nie mają innego wyjścia, jak tylko dać sobie więcej czasu na odpowiednie przygotowanie produkcji. W swoim oficjalnym liście do fanów, zespół odpowiedzialny za tytuł przeprasza za zaistniałą sytuację i obiecuje informować na bieżąco o wszystkich nowościach związanych z grą.

EVE Echoes to niezwykle ambitny projekt, który ma zaoferować graczom mobilnym niemal identyczne wrażenia z rozgrywki, jakie oferuje EVE Online graczom PC-towym. Gracze otrzymają zatem niemal nieograniczoną swobodę w tworzeniu swojej historii i eksplorowaniu kosmosu.

Jak EVE Echoes prezentuje się w akcji możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie, który opublikowano w październiku zeszłego roku.

EVE Echoes, w odróżnieniu do swojej starszej siostry, będzie grą darmową z opcjonalnym systemem mikropłatności.

źródło: pocketgamer.com