EVE: Echoes - popularna gra MMO zawita na urządzenia z Androidem i iOS w 2019 roku

Prawdziwym fanom EVE Online przedstawiać nie trzeba. Obecna na pecetach od 2003 roku gra MMO z gatunku science-fiction doczeka się wreszcie wersji mobilnej i to mocno zbliżonej pod względem trybu rozrywki do oryginału. Odpowiadająca za stworzenie produkcji islandzka firma CCP Games przy współudziale NetEase Games zapowiedziała tytuł, który trafi na smartfony z Androidem i iOS już w 2019 roku.

EVE: Echoes

To będzie już drugie podejście EVE Online do świata mobilnego. Poprzednie w postaci EVE: War of Ascension miało być potraktowaniem tematu od strony strategicznej. Niestety do tej pory gra nie doczekała się oficjalnej premiery. Po wydaniu wersji beta tytuł zniknął ze sklepu Google Play, a CCP Games zapowiedziało, że pracują nad nowymi funkcjami i dlatego premiera została ostatecznie przełożona w czasie.

EVE: Echoes doczekało się już pierwszego zwiastuna, na którym możemy zobaczyć jak będzie wyglądać rozgrywka na urządzeniach mobilnych. Co najważniejsze, deweloperzy zapowiadają zachowanie wielu oryginalnych mechanik i właściwości rozgrywki dużego EVE Online: możliwość tworzenia sojuszy, wydobywania surowców, handlowania, a także wielkie kosmiczne bitwy z udziałem wielu użytkowników. Swobodny tryb gry pozbawiony centralnego wątku fabularnego od lat trzyma przy produkcji tysiące graczy na całym świecie.

Zobacz również:

  • Twój iPhone może być niebezpieczny i nic z tym aktualnie nie zrobisz!

Mobilna odsłona EVE Online zostanie zbudowana na silniku graficznym NeoX zaprojektowanym przez NetEase Games. Za warstwę merytoryczną będzie nadal odpowiadać islandzkie studio CCP Games. To pozwala mieć nadzieję, że na EVE: Echoes zdecydowanie warto czekać.