EVGA X58 X3 SLI dla Core i7

Firma EVGA, partner koncernu NVidia i znany producent akceleratorów grafiki zaprezentował nową płytę główną dla najnowszych procesorów Intela z podstawką LGA1366 - urządzenie X58 X3 SLI.

Płyta główna, jak wszystkie nowe produkty dla Core i7 z tego segmentu sprzętu bazuje na chipsecie Intela X58 wraz z mostkiem południowym ICH10. Urządzenie obsługuje procesory Core i7 oraz Core i7 Extreme i wyposażone zostało w sześć slotów pamięci DDR3 z obsługą trybu trzykanałowego (192-bit).

Na wyposażeniu EVGA X58 X3 SLI znalazły się trzy złącza PCI-Express x16 2.0 z obsługą technologii AMD CrossFireX oraz NVidia SLI, dwa sloty PCI starszego typu i jedno PCI-E x1, dziewięć portów SATA 3 Gb/s, dwa złącza Gigabit Ethernet, jedno eSATA. Płyta główna wyposażona jest także w zintegrowany układ muzyczny z obsługą dźwięku w standardzie 7.1.

EVGA X58 X3 SLI dla Core i7

Płyta główna EVGA X58 X3 SLI

Nowa płyta EVGA z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom podkręcania. Rozbudowany BIOS czy "konkretny" system chłodzący na mostku północnym i elementach zasilających sprawia, że urządzenie zostało wręcz stworzone z myślą o OC.

EVGA X58 X3 SLI można zamówić już w przedsprzedaży. Koszt płyty głównej wraz z oprogramowaniem do tuningowania E-LEET wynosi 329,99 dolarów.