EZTakes: pobierz film i wypal go na DVD

Amerykańska firma EZTakes uruchomiła niedawno internetowy serwis filmowy - EZTakes.com. Tym, co wyróżnia nowe przedsięwzięcie od wielu podobnych serwisów, jest fakt, iż klienci EZTakes.com mogą pobrane filmy nagrywać na płytach DVD. W ostatnich dniach katalog serwisu został znacząco rozszerzony - dzięki nawiązaniu współpracy z firmą KOCH Entertainment.

Serwis na razie działa w wersji beta - w jego ofercie raczej nie znajdziemy największych hollywoodzkich hitów. Ale to nie znaczy, że jego oferta jest uboga - dzięki współpracy z koncernem KOCH Entertainment (dystrybutorem filmowym i muzycznym), w katalogu EZtakes.com znalazł się spory wybór filmów niezależnych. Oprócz nich w serwisie dostępne są m.in. produkcje rodem z Hollywood, filmy karate czy kultowe obrazy sprzed lat.

Dostępne w serwisie filmy udostępniane są w postaci obrazów płyt DVD, przygotowanych do wypalenia na nośniku DVD (oczywiście, można je również odtwarzać z twardego dysku). Za pobranie jednego tytułu zapłacić trzeba od 8 do 20 USD.

"Zdecydowaliśmy się na współpracę z EZTakes, ponieważ uważamy, że przyjęty przez nich model dystrybucji filmów jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika. Ludzie chętnie zapłacą za możliwość łatwego nagrania filmu na płytę DVD i obejrzenia go w dowolnym dla siebie czasie, na dowolnym domowym urządzeniu" - powiedział Michael Rosenberg, szef KOCH Entertainment Distribution.

Więcej informacji: EZTakes.