Earth 2160 - w sprzedaży

Z niewielkim opóźnieniem w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi, do polskich sklepów trafiła strategia czasu rzeczywistego - "Earth 2160".

"Earth 2160" to kolejna cześć serii gier polskiego studia deweloperskiego Raelity Pump. Fabuła najnowszej edycji gry nawiązuje do wydarzeń znanych z wcześniejszych części - akcja toczy się bowiem po zniszczeniu Ziemi, kiedy to cztery frakcje rozpoczynają krwawy bój o przetrwanie i kolejne planety układu Słonecznego.

W grze pojawią się cztery strony konfliktu Dynastia Euroazjatycka (ED), Korporacja Księżycowa (LC), Zjednoczenie Cywilizowanych Stanów (UCS) oraz Obcy - nowy pretendent do objęcia władzy w Układzie Słonecznym. Każda z nich dysponuje odmienną technologią i posiada własne, oryginalne drzewo wynalazków i rozwoju technologicznego. Poszczególne strony konfliktu w inny sposób będą, więc pozyskiwać teren i rozbudowywać zaplecze gospodarcze.

Do produkcji "Earth 2160" wykorzystano zupełnie nowy silnik graficzny, obsługujący m.in. wersję 1.4 pixel shadera. Gra wydana została w pełnej, polskiej wersji językowej, a jej cenę ustalono na poziomie 29,95 zł. Gra dostępa jest w sieciach sklepów Media Markt, Vobis, Carrefour, Tesco, Real oraz Makro.


Zobacz również