Earth Thunder: cybersportowy turniej dostępny już od dziś za darmo

Earth Thunder: Intergalaktyczny cybersportowy turniej opracowany przez twórców gry War Thunder - dostępny już od dziś za darmo! Załóż bojową zbroję i wyrusz do bitwy w trzech żywiołach, korzystając z technologii obcych

Gaijin Entertainment zaprasza wszystkich do wzięcia udziału we właśnie rozpoczynającym się intergalaktycznym turnieju o nazwie Earth Thunder. Utalentowani cybersportowcy z każdego zakątka wszechświata przejmą w nim kontrolę nad najmniej zaawansowaną cywilizacją w galaktyce. Będą oni zmuszeni do opanowania Uniwersalnych Wojennych Orbiterów (UWO) i do walki na śmierci i życie - ku uciesze wszechświatowej gawiedzi. Kosmiczni organizatorzy turnieju na najbliższą jego odsłonę wybrali Ziemię - od 31 marca do 2 kwietnia zatopione miasto Green Hills przemieni się w najbrutalniejsze pole bitwy w ludzkiej historii.

Bardzo łatwo jest wziąć udział w turnieju – wystarczy pobrać klienta gry War Thunder, zalogować się na istniejące konto lub stworzyć nowe, a następnie wybrać z menu wydarzeń “Earth Thunder”. “Earth Thunder” zmusi graczy do walki w trzech żywiołach - w powietrzu, na lądzie i pod powierzchnią mórz. Wszyscy uczestnicy turnieju będą wyposażeni w Uniwersalny Wojenny Orbiter (UWO), który automatycznie dostosuje się do środowiska, w jakim się znajdzie.

  • W powietrzu UWO zapewnia doskonałą zwrotność i pozwala osiągnąć szybkość do 800 km/h. Jest wyposażone w potężną broń laserową, która stopi wrogie jednostki w kilka sekund. Niemniej natura tej broni zmusza sterującego do kilkusekundowego utrzymania celu w obszarze działania promienia. Ponieważ lecące UWO nie są wyposażone w ochronne tarcze, tylko manewry unikowe zapewniają bezpieczeństwo.
  • Poruszający się tuż nad powierzchnią lądu UWO jest dużo wolniejszy, ale nadwyżka nie zużywanej przez silniki energii pozwala zasilić generator tarcz ochronnych. Na lądzie UBU może poruszać się w dowolnym kierunku i po każdym terenie. Ponadto w tym żywiole da się skorzystać z najpotężniejszej broni, czyli z działka elektromagnetycznego, które w innych warunkach pozostaje ukryte w kadłubie.
  • W wodzie UWO większość energii przeznacza na ochronę przed zmianami ciśnienia. Nie można w tym środowisku korzystać ani z laserowego działka, ani z ochronnych tarcz. Za broń służą tu samosterujące torpedy. Do obrony zaś można wykorzystać blastery, które świetnie sprawdzają się w walce na krótki dystans oraz do eliminowania zbliżających się torped.

Zwycięstwo w turnieju “Earth Thunder” wymaga zniszczenia wszystkich wrogich UBU lub przejęcie i utrzymanie wszystkich punktów kontrolnych znajdujących się w powietrzu, na lądzie i pod powierzchnią morza. Jeśli chcecie wziąć udział w tych zawodach, powinniście się pospieszyć - liczba dostępnych miejsc jest ograniczona do pozostałej przy życiu populacji Green Hills!