EaseUS MobiMover – zabezpiecz dane swojego iPhone'a

Jednym z kluczowych wyzwań dla posiadaczy urządzeń mobilnych jest optymalne zabezpieczanie znajdujących się na nich danych oraz wygodne zarządzanie nimi. W jaki sposób szybko wykonać kopię zapasową wszystkich istotnych informacji? Jak łatwo przeglądać i porządkować pliki multimedialne i zdjęcia? Jak zminimalizować ryzyko utraty danych w przypadku aktualizacji systemu do najnowszej wersji? Posiadaczom sprzętu z systemem iOS na pokładzie przychodzi z pomocą, dostępny całkowicie za darmo, EaseUS MobiMover.

EaseUS MobiMover to aplikacja umożliwiająca łatwe przenoszenie danych z komputera PC na urządzenia mobilne firmy Apple – iPady oraz telefony iPhone. Jedną z głównych zalet programu jest możliwość pełnej synchronizacji starego i nowego telefonu z systemem iOS na pokładzie. Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup nowego iPhone 8 mogą bez problemu przenieść na niego wszystkie kontakty, notatki czy zakładki z przeglądarki Safari jakie znajdowały się na starym iPhonie.

EaseUS MobiMover obsługuje transfer w obie strony, co oznacza że dane możemy przesyłać zarówno z komputera PC na urządzenie przenośne jak i odwrotnie. Co za tym idzie, program świetnie sprawdza się w przypadku wykonywania kopii zapasowych (włącznie z backupem wiadomości przechowywanych na urządzeniu). Ma to swoje zastosowanie m. in. przed aktualizacją systemu Apple ze starszych wersji do OS-a oznaczonego numerem 11.

EaseUS MobiMover może także zostać wykorzystany do wykonywania szybkiego czyszczenia prywatnych danych znajdujących się na urządzeniu (np. w przypadku przekazywania telefonu innemu użytkownikowi). Aplikacja została bowiem wyposażona w narzędzia umożliwiające łatwe usunięcie wszystkich kontaktów, wiadomości czy innych poufnych informacji.

Wśród obsługiwanych formatów plików znajdują się zdjęcia (JPG, BMP, ICON, TIFF, PNG, GIF), audio (MP3, M4A, M4B, M4P, M4R, RM, WAV, WMA, MDI, AAC), filmy (MP4, MOV, M4V, WMV, RM, MKV, AVI, FLV), kontakty (HTML) oraz książki elektroniczne (PDF, EPUB).

Co niezwykle istotne, obsługa programu jest na tyle prosta, że poradzą sobie z nią nawet początkujący użytkownicy. W lokalizacji źródłowej wystarczy jedynie wskazać pliki lub foldery jakie chcemy przekopiować na urządzenie docelowe i uruchomić transfer. Warto zaznaczyć, że przenoszone dane mogą być automatycznie kierowane do konkretnych aplikacji preinstalowanych w systemie iOS.

EaseUS MobiMover w wersji 2.0 dostępny jest na komputery PC z systemem Windows 7, 8.1 oraz 10. Aplikację w wersji darmowej (ograniczeniem jest tu jedynie brak wsparcia technicznego producenta) można pobrać z oficjalnej witryny: https://www.easeus.com/phone-transfer/mobimover-free.html