East-Tec Eraser 2011 - wyczyść komputer ze śladów po swojej aktywności

Jak ukryć informacje o tym, co robiłeś na komputerze, przed współużytkownikami peceta i skasować wrażliwe pliki? Użyć East-Tec Erasera 2011.

Polecamy:

Zobacz także:

Werdykt PC Worlda:

East-Tec Eraser 2011

East-Tec Eraser to wygodny i intuicyjny w obsłudze program o rozbudowanych możliwościach. Godny polecenia, chociaż użytkowników domowych zniechęci z pewnością stosunkowo wysoka cena.

Zalety:

  • rozbudowana baza programów
  • rozbudowana baza kontrolowanych elementów systemu operacyjnego
  • różne algorytmy kasowania

Wady:

  • brak narzędzi do ochrony ważnych danych w Internecie
  • brak polskiej wersji językowej
East-Tec Eraser 2011 to program do ochrony danych pozostawionych w komputerze podczas pracy, do czyszczenia śladów używania systemu i różnych aplikacji, usuwania pozostałości po przeglądaniu zasobów internetowych.

East-Tec Eraser pilnuje, by w systemie nie pozostały żadne ślady korzystania z Windows. Wyczyści historię przeglądania stron internetowych, pobierane i zapisane zdjęcia, pliki cookie, rozmowy prowadzone za pomocą komunikatorów. Wymaże dane dotyczące otwieranych i edytowanych dokumentów, wiadomości e-mail. Rozbudowana lista aplikacji gwarantuje, że w komputerze nie pozostanie najmniejszy ślad korzystania z żadnego programu.

Dla przykładu rozpoznawane są takie klienty pocztowe, jak Outlook Express, Outlook, Thunderbird czy Opera mail, obsługiwane interfejsy webowe Hotmaila, Yahoo! i Gmaila. Eraser uwzględnia programy graficzne, odtwarzacze multimedialne, komunikatory, narzędzia p2p i pakiety biurowe. Pozwala dodawać własne reguły kasowania. Funkcja autodetekcji weryfikuje aplikacje zainstalowane w komputerze i błyskawicznie tworzy z nich listę oczyszczania.

Rozbudowany harmonogram East-Tec Eraser pozwala precyzyjnie dostosować czas pracy programu oraz dobrać usuwane przez niego elementy. Można go przykładowo uruchamiać w cyklach miesięcznych, tygodniowych i dziennych, po zalogowaniu bądź przed zamknięciem systemu. Tzw. tryb szefa usuwa z dysku wybrane dane po wciśnięciu zdefiniowanego skrótu klawiaturowego. Aby zabezpieczyć się przed przypadkowym skasowaniem można definiować wyjątki, określać poziomy potwierdzeń, tworzyć listy wyłączeń i ustanawiać hasła ochrony.

Oprócz śladów pozostawianych przez programy Eraser 2011 kasuje pojedyncze pliki, katalogi, całe partycje i dyski. Obsługuje nośniki tradycyjne i przenośne. Działający w tle monitor kontroluje poziom bezpieczeństwa plików i w razie potrzeby wyświetla stosowne alarmy pozwalając jednocześnie na wykonanie odpowiedniej operacji.

O jakości kasowania stanowią wykorzystywane algorytmy. W bazie East-Tec Erasera zawarte jest kilka różnych. Są dokładniejsze ale wymagające więcej czasu i mniej bezpieczne ale za to szybsze. Każdy jest dokładnie opisany. Do różnych zastosowań można przypisać inny algorytm.

Wariant testowy East-Tec Erasera działa jedynie 15 dni. Program nie ma polskiej wersji językowej. W najnowszym East-Tec Eraserze rozbudowano jedynie bazę obsługiwanych programów. Kasuje on teraz ślady pozostawiane przez użytkowników w Adobe Acrobacie, TeamViewerze, 7-Zipie i BitTorrentcie, czyści ślady PowerDirectora. Intuicyjna, wygodna obsługa i dobrze przygotowany interfejs ułatwiają korzystanie z programu. Rozbudowane możliwości, obszerna baza aplikacji oraz wbudowane algorytmy kasowania czynią z niego niezastąpione narzędzie.