Eastman i PPG przechodzą na Vistę

Niezwykle dużo mówi się o kolejnych firmach, które mniej lub bardziej oficjalnie rezygnują z Visty na rzecz Windows XP i Windows 7. Gwoli sprawiedliwości należy jednak dodać, że istnieją również korporacje, które zdecydowały się wdrożyć system Windows Vista.

Z migracji na Vistę nie tak dawno oficjalnie zrezygnował zarówno Intel, jak i General Motors. Korporacje uznały, że bez większych problemów poradzą sobie z Windows XP - a z czasem stopniowo przejdą na Windows 7. Jako powód najczęściej podawano duże wymagania sprzętowe najnowszego systemu Microsoftu.

Istnieją jednak firmy, dla których Vista ma więcej zalet niż wad. Szefowie Eastman Chemical uznali, że nad systemem łatwiej sprawować szeroką kontrolę, dlatego pierwsze testy rozpoczęli już w październiku 2007 roku na grupie 350 pracowników. Jako że efekty były zadowalające, do sierpnia 2008 r. Vista ma zostać wdrożona na 10 tysiącach stanowisk komputerowych.

PPG natomiast migruje z Windows 2000. Firma chce zastosować Microsoft Office 2007 oraz liczne aplikacje Microsoftu ułatwiające pracę grupową, w tym Exchange 2007, Office SharePoint Server 2007, LiveMeeting 2007 i Office Communications Server 2007. W związku z tymi wdrożeniami Vista ma się pojawić na 25 tysiącach komputerów należących do korporacji.

Patrz też: "BECTA: stanowcze 'Nie!' dla Visty i Office 2007"