Easy CD Creator kłóci się z Win98

Firma Roxio, producent programu do zapisywania danych na dyskach optycznych Easy CD Creator, ma nowe problemy. Okazuje się, że piąta wersja tego narzędzia nie działa poprawnie także w środowisku Windows 98.

Firma Roxio, producent programu do zapisywania danych na dyskach optycznych Easy CD Creator, ma nowe problemy. Okazuje się, że piąta wersja tego narzędzia nie działa poprawnie także w środowisku Windows 98. Użytkownicy Windows 98 alarmują, że program Easy CD Creator 5 ma problemy z formatowaniem płyt lub wysuwa je z kieszeni przed zakończeniem nagrywania danych. W usunięciu tych defektów nie pomaga program korygujący. Często jedynym wyjściem w przypadku problemów jest zresetowanie komputera. Użytkownicy zauważyli również, że Easy CD Creator 5 w niewłaściwy sposób obsługuje kontrolery twardych dysków. Jeśli nagrywarka jest podłączona do tej samej magistrali co inne urządzenia, to często zdarza się, że działają one nieprawidłowo.

Na początku maja okazało się, że Easy CD Creator 5 może sprawiać duże kłopoty użytkownikom Windows 2000. Po zainstalowaniu programu często dochodziło do sytuacji, że system uruchamiał się bardzo długo i działał niestabilnie. Problemy pojawiały się przy instalowaniu pełnej wersji programu. Roxio zalecała w tej sytuacji, aby rezygnować z modułu odzyskującego dane z twardych dysków. Jednak także odinstalowanie całego programu Easy CD Creator 5 powodowało z kolei uszkodzenie systemu.