Easy Media Creator znów atakuje!

Firma Roxio przygotowała właśnie kolejną odsłonę zestawu narzędzi do edycji i authoringu multimediów, Easy Media Creator. Amatorzy domowych multimediów, którzy zdecydują się na zakup kreatora, otrzymają zestaw kilkudziesięciu nowych funkcji, dotyczących zarówno nagrywania i kopiowania materiałów na nośnikach optycznych, edycji audio-wideo, montażu filmów, authoringu DVD oraz wykonywania kopii zapasowych i etykiet płyt.

W porównaniu do wersji 7.5 pakietu, sporo się zmieniło. Jeśli chodzi o nagrywanie i kopiowanie nośników, ósma wersja pakietu oferuje m.in. możliwość nagrywania dużego projektu na kilku płytach jednocześnie, z wykorzystaniem kilku nagrywarek, opcję nagrywania płyty i tworzenia obrazu płyty jednocześnie oraz funkcję nagrywania płyt DVD na nośniki dwuwarstwowe z zachowanie oryginalnej jakości. Pakiet umożliwia także automatyczne dodawanie tytułów, nazw i tagów do ścieżek audio (w tym do ścieżek nagranych z płyt winylowych, kaset magnetofonowych i radia internetowego) oraz ekstrakcję ścieżek audio z płyt DVD np. z zapisem koncertu i tworzenie personalizowanych audio CD lub konwersję do formatu MP3 (nie dotyczy to jednak płyt zabezpieczonych systemami DRM).

Kilka nowości czeka też amatorów montażu foto-wideo - są wśród nich m.in. obsługa magnetowidów cyfrowych, tworzenie filmów bądź prezentacji w formacie obrazu 16:9, nagrywanie, import i edycja plików wideo w wysokiej rozdzielczości (HD TV), tworzenie płyt HD DivX wyposażonych w menu nawigacyjne typowe dla krążków DVD, obsługa technologii P2P do udostępniania fotografii, edycja wideo z wykorzystaniem funkcji Timeline (obsługa 7 ścieżek, edycja in-place, kontrola wyrównania) i wreszcie ponad 340 efektów specjalnych i efektów przejścia dla pokazów slajdów.

W przypadku authoringu płyt DVD na użytkowników czekają takie nowe funkcje jak możliwość tworzenia kompilacyjnych płyt DVD z plików DVDVideo, DivX i WMV, kopiowania filmów DVD do formatu DivX lub WMV i ich kompresji do rozmiarów umożliwiających zapisanie na płycie CD lub karcie pamięci oraz rozbudowane opcje tworzenia menu nawigacyjnych płyt DVD (przyciski, tła, dźwięki, tekst).

Minimalne wymagania systemowe pakietu:

- system operacyjny: Windows XP SP 2/Windows 2000 SP 4

- do nagrywania płyt z muzyką - 500 MHz lub inny o podobnych parametrach, 128 MB pamięci RAM;

- do authoringu DVD - Pentium III 1,2 GHz, 256 MB RAM

- do przechwytywania wideo w formacie MPEG-2 i nagrywania - Pentium 4 1,6 GHz, 1 GB wolnego miejsca na dysku do instalacji składników programu, 1 GB miejsca na każde 5 minut zgranego materiału wideo, do 9 GB miejsca do kopiowania płyt DVDVideo

- karta graficzna zgodna z DirectX 9 lub lepsza, QuickTime 6.4, Windows Media Player 7.1 lub nowszy, Internet Explorer 5.01 lub nowszy.

Aplikacja będzie dostępna do nabycia pod koniec października za 69,95 USD.

Więcej informacji: Roxio.


Zobacz również