EasyMP3 zadebiutuje podczas Macworld Expo

Firma Proteron zapowiedziała premierę nowego produktu zwanego EasyMP3, która ma odbyć się podczas lipcowych Macworld Expo New York.

'EasyMP3 początkowo był produktem dla Windows, ale został kompletnie przerobiony dla Macintosha i wydany jednocześnie w wersjach dla Mac OS 9 i Mac OS X', oświadczył Mat Caughron z Proterona. EasyMP3 to zestaw algorytmów do kompresji plików audio zawierający koder LAME, mechanizm Proterona MPegger zoptymalizowany do pracy z PowerMac G4 oraz po raz pierwszy dla Mac OS, Ogg Vorbis. Program EasyMP3 będzie umożliwiał także nagrywanie dźwięku w czasie rzeczywistym w formatach WAV i AIFF.

'Późniejsza konwersja tych plików do MP3 i MP2 to dziecinnie prosta sprawa', twierdzi Caughron, 'Dostępny zestaw opcji pozwala muzykom i wokalistom publikować swoje produkcje online oraz w wygodny sposób dołączać je do listów jako załączniki'. Ścisła integracja z pulpitem Macintosha niezmiernie ułatwia sam proces kodowania, a aplikacja zadowoli tych, którzy kompresują olbrzymie kolekcje audio do odtwarzania w Audion firmy Panic, Unsanity z Echo czy Apple iTunes. Cena rynkowa EasyMP3 ma wynosić 24,95 USD, a aplikacja zostanie zaprezentowana podczas Macworld New York w dniach 17-20.07.2001.

www.proteron.com


Zobacz również