EasyOffice 6.0 - darmowa alternatywa dla Microsoft Office

Firma e-press udostępniła najnowszą wersję profesjonalnego pakietu biurowego EasyOfice, zawierającego w sobie ponad 15 różnych narzędzi znacznie ułatwiających codzienną pracę z wszelkiego rodzaju dokumentami. Co więcej, EasyOffice 6.0 w pełni obsługuje polskie znaki.

Trzy najważniejsze elementy pakietu to oczywiście edytor tekstu EasyWord, arkusz kalkulacyjny EasySpreadsheet oraz narzędzie do tworzenia prezentacji EasyPresentation. Pierwszy z nich nie odbiega ilością opcji i dostępnych funkcji od analogicznego produktu firmy Microsoft. Co więcej, potrafi przeglądać i tworzyć dokumenty w pełni zgodne z Wordem (pliki DOC i RTF). Niezwykle przydatną i ciekawą opcją jest syntezator mowy, umożliwiający odczytanie stworzonego dokumentu. Dodatkowo aplikacja obsługuje format PDF i HTML, potrafi sobie radzić również ze skompresowanymi plikami oraz posiada bogaty zestaw słowników i definicji. Niestety wciąż brak jest modułu do sprawdzania polskiej pisowni, a obsługa formatu XML planowana jest na koniec 2004 roku.

EasySpreadsheet jest w pełni wartościowym arkuszem kalkulacyjnym, w którym można korzystać z szeregu formuł i funkcji. Aplikacja znakomicie współpracuje z arkuszami Excela, pozwala również zapisywać stworzone tabele w dokumentach PDF. EasySpreadsheet znakomicie nadaje się również dla mniej zaawansowanych użytkowników, bowiem umożliwia pracę w trybie podstawowym, bez bardziej skomplikowanych opcji i procedur.

Zobacz również:

  • Copilot - Microsoft wprowadza SI do pakietu Office

Największą zaletą EasyPresentation jest niewątpliwie jego intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs. Dzięki niemu każdy może szybko opanować sztukę tworzenia profesjonalnych prezentacji. Program pozwala przeglądać i edytować pliki stworzone za pomocą Microsoft PowerPoint, posiada także opcję zapisywania wraz z prezentacją kopii programu, umożliwiającego jej przeglądanie na komputerach nie posiadających zainstalowanego pakietu EasyOffice.

Oprócz wymienionych aplikacji w skład pakietu wchodzą również EasyDictionary (słownik pisowni), Easybookkeeper (księgowość), EasyPad (substytut systemowego Notatnika), Easy Contact Manager (zarządzanie kontaktami), EasySpeaker (odczytywanie na głos tekstów), EasyZip (obsługa skompresowanych plików), Easyhelper, EasyImage (przeglądanie plików graficznych), EasyDatabase (prosta w obsłudze baza danych), Easycalculator (elektroniczny odpowiednik kalkulatora z drukarką), EasyCalendar (kalendarz) oraz EasyBackup (tworzenie kopii bezpieczeństwa).

Program do pobrania z serwisu FTP PC World On-line:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2818/EasyOffice.6.0.html

Więcej informacji:

http://www.e-press.com