Easytouch ET-600 PL

Tani odtwarzacz DVD, czytający filmy w formacie DivX z polskimi napisami.

Tani odtwarzacz DVD, czytający filmy w formacie DivX z polskimi napisami.

Easytouch ET-600 PL

Easytouch to marka, która niedawno pojawiła się na polskim rynku. W ofercie chińskiego producenta, obok tanich stacjonarnych odtwarzaczy DVD, są także kompletne zestawy kina domowego czy odtwarzacze samochodowe. Produkty te nie charakteryzują się wyrafinowaniem formy i szczególną dbałością o jakość wykonania. Tak jak urządzenia innych chińskich firm sprzedawane w hipermarketach, mają być tanie i maksymalnie funkcjonalne. Odtwarzacz Easytouch ET-600 PL wyposażono w Zoran Vaddis 7- procesor dekodujący pliki DivX, który jednocześnie jest układem wideo odpowiedzialnym za odtwarzanie filmów DVD-Video. Jest on stosowany w wielu odtwarzaczach i umożliwia nawet odczytywanie nagrań DVD-Audio, jednak ET-600 PL tego nie potrafi, bo producent zrezygnował z dobrych przetworników DAC. Urządzenie dobrze obsługuje polskie napisy ekranowe przy odtwarzaniu DivX-ów. Akceptowane są formaty .txt, .srt oraz .sub, z tym zastrzeżeniem, że aby były odczytywane, zawierający je plik musi mieć taką samą nazwę jak plik z filmem.

Easytouch ET-600 PL

Pilot przeciętnie wygodny, wykonany ze słabej jakości tworzyw.

Wyświetlana czcionka jest odpowiednio duża, a czytelność poprawia półprzezroczyste tło. Przygotowanie odtwarzacza pod kątem potrzeb polskiego klienta pozostawia sporo do życzenia. Menu zostało dość nieudolnie przetłumaczone, a do tego gdy w ustawieniach wybierzemy język polski, będzie prezentowało informacje... po czesku (wybierając język czeski, menu będzie po polsku). Jakość oferowanego przez odtwarzacz obrazu także nie zachwyca. Przy jednoczesnym podłączeniu kabli komponentowych i Euroscart na ekranie pojawia się nieostry, rozmyty obraz. Po odłączeniu jednego z nich, staje się ostrzejszy. Widać, że z powodu niskiej jakości komponentów i małej precyzji wykonania poszczególne sekcje wzajemnie się zakłócają. Obraz jest akceptowalny jedynie na wyjściu komponentowym z progresywnym skanowaniem. Natomiast przy korzystaniu z Euroscarta robi się ciemniejszy, a kolory czerwony i żółty zostają wyraęnie wyeksponowane. Dźwięk z wyjść analogowych jest na poziomie zbliżonym do jakości obrazu, więc lepiej korzystać z wyjścia cyfrowego.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 210 zł

Dystrybutor Pronox Technologyhttp://www.pronox.com.pl

Wymiary 42 x 5 x 27 cm

Waga 1,9 kg

Funkcje regulacja parametrów obrazu, odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, progresywne skanowanie, odtwarzanie DivX, XviD

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, komponentowe, analogowe wyjście stereo i 5.1, cyfrowe audio elektryczne i optyczne

Główni rywale

Wiwa HD238 229 zł

Dobra obsługa plików DivX (ale bez kodowania QPEL i GMC) i napisów .txt. Dobry zestaw funkcji. Obraz i dźwięk na poprawnym poziomie.

Hyundai DV-261 261 zł

Typowy tani odtwarzacz DVD/DivX. Ograniczona liczba wyjść. Obraz i dźwięk na przeciętnym poziomie.

Dlaczego

Jakość obrazu i dźwięku słabsza niż w modelach konkurencji z podobnego przedziału cenowego.