Echelon istnieje

British Broadcasting Corporation podała w raporcie, że agendy rządowe Australii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii są członkami ogólnoświatowej sieci elektronicznego wywiadu o nazwie Echelon.

Według BBC, Bill Blick - oficer australijskiego wywiadu - potwierdził, iż Dyrektoriat Obrony (Defense Signals Directorate) rządu Australii jest częścią sieci Echelon. "Każda informacja przekazywana na falach eteru jest podsłuchiwana i gromadzona przez takie organizacje jak DSD" - stwierdził Blick. - "Oczywiście, wyłącznie w celach związanych z bezpieczeństwem narodowym".

Do niedawna przedstawiciele tych rządów nie tylko nie potwierdzali istnienia Echelona, ale nawet ironicznie nazywali tę sprawę poszukiwaniem Świętego Grala.

Według informacji pojawiających się w Internecie, Echelon zorganizowała amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA - US National Security Agency) w celu kontrolowania każdej rozmowy telefonicznej, faksu i e-maila na świecie. Dziennikarze ostrzegali o naruszeniu prywatności, a hakerzy organizowali przeciw systemowi specjalne akcje mające zakłócić jego działanie. (Patrz wojna z Echelonem: www.pcworld.pl/nws/aktualnosci/110.html).

W Europie istnienie tego mitu potwierdził dziennikarz afiliowany przy Parlamencie Europejskim Duncan Campbell. Według niego, NSA przechwyciła treść rozmowy telefonicznej przedstawiciela francuskiej firmy w związku z planowanym kontraktem w Brazylii. Informacja ta została przekazana konkurencyjnej amerykańskiej firmie, która wygrała kontrakt.

Więcej informacji: wired.com

www.tao.ca/yang.html