Eclipse 3.1 M7 - coraz bliżej do zaćmienia

Kolejny miesiąc przyniósł kolejną - siódmą - wczesną wersję zintegrowanego środowiska programistycznego Eclipse 3.1. Na wersję finalną trzeba jeszcze trochę poczekać, ale środowisko z każdą nową odsłoną staje się coraz bardziej kompletne, bardziej przyjazne użytkownikowi i produktywne.

Kolejne zmiany w samej platformie, jak i w JDT (Java Development Tools), są w większości kosmetyczne, co oznacza, że może już niedługo - według planów za dwa miesiące - doczekamy się wersji finalnej.

Kompilator platformy Eclipse już w poprzedniej wersji - M6 - przeszedł pomyślnie testy TCK (Technology Compatibility Kit) i został uznany za zgodny z najnowszą Javą 1.5. Obecne zmiany skupiają się głównie wokół usprawnienia interfejsu użytkownika, poprawieniu kreatorów generujących kod, asystentów podpowiedzi oraz ostatnich poprawek, zapewniających łatwiejszą pracę z wykorzystaniem nowych funkcji zaimplementowanych w Javie 5.0.

Znacznie poprawiona została również wydajność jądra JDT - dla przykładu otwarcie projektu zawierającego wszystkie źródła platformy zajmowało w wersji M6 około dwóch minut, podczas gdy w nowej wersji potrzeba na to zaledwie dziesięciu sekund.

Pełną listę zmian można obejrzeć tutaj.

Strona domowa Eclipse


Zobacz również