EcoSystem - wyjątkowo oszczędny komputer

Firma Jinglehorse zaprezentowała ciekawy komputer, któremu nadano nazwę EcoSystem. Jak twierdzi producent, jest to najbardziej energooszczędny "pecet" spośród dostępnych obecnie na rynku urządzeń o podobnej wydajności.

Nowy komputer został skonstruowany w oparciu o dwurdzeniowe procesory Intela (dostępny jest również układ jednordzeniowy) oraz efektywne energetycznie komponenty, które zapewniają wydajność porównywalną z odpowiednikami wyposażonymi w procesor Intel Pentium 4 przy jednoczesnym mniejszym o 75% zużyciu energii. Komputer w podstawowej konfiguracji zużywa nie więcej niż 44 W w okresie bezczynności i (średnio) 75 W podczas intensywnego użytkowania.

EcoSystem - wyjątkowo oszczędny komputer

Przykładowe obudowy komputera EcoSystem

Zdaniem producenta jest to najefektywniejszy na świecie (pod względem poboru energii) komputer PC, który jednocześnie jest bardzo cichy, gdyż ze względu na zmniejszone zużycie energii (a co za tym idzie mniejsze wydzielanie ciepła) możliwe było zastosowanie stosunkowo małego i cichego wentylatora.

Nowy komputer można dosyć swobodnie rozbudowywać. Na stronie producenta znajduje się odpowiedni konfigurator, dzięki któremu można dowolnie dobierać komponenty. Mamy m.in. możliwość wyboru pomiędzy pięcioma różnymi procesorami (od 1,66 GHz do 2,16 GHz), kilkoma kartami graficznymi (najszybsza to nVidia Geforce 7900GTX 512MB), dyskami twardymi SATA o różnej pojemności (maksymalna pojemność to 1 TB), sześcioma kartami dźwiękowymi, różnymi rodzajami pamięci (maks. 2 GB Corsair XMS2 DDR2 675) oraz aż 9 różnymi obudowami.

EcoSystem został wyceniony przez producenta w wersji podstawowej na 895 USD.

Więcej informacji na stronie producenta.