Edge 91 - nowości i ulepszenia

Można już aktualizować Edge do najnowszej wersji. Pojawia się w niej sporo nowości - dowiedz się, co Cię czeka!

Microsoft wypuścił Microsoft Edge w edycji 91 zarówno dla Windows 10, jak i macOS. Możesz zaczekać, aż przeglądarka samoczynnie się zaktualizuje lub wejść w jej ustawienia, wybrać Pomoc i opinia, a następnie Microsoft Edge - Informacje. A co nowego? Sporo.

Po pierwsze - ulepszony został tryb odczytywania dokumentów w formacie PDF. Konkretnie - opcje związane z zaznaczaniem fragmentów za pomocą myszki lub klawiatury. Pojawiła się również możliwość wydrukowania bieżącej strony danego dokumentu. Oprócz tego dodano funkcję sprawdzania podpisów cyfrowych w dokumencie. Nie będą już potrzebne rozszerzenia ani narzędzia firm trzecich. Usprawnieniu uległ także mechanizm przewijania - teraz nie powinno się widzieć żadnych pasków ani artefaktów w trakcie tej czynności.

Edge 91 - nowości i ulepszenia

Druga zmiana dotyczy mechanizmów rozpoznawania mowy. Będzie działać sprawniej na stronach posiadających obsługę głosową, jak choćby Google.com. Trzecia to tryb Wikipedii dla czujnika immersyjnego (uruchamianego przez naciśnięcie F9). Wikipedia bez niego wygląda tak:

Edge 91 - nowości i ulepszenia

A tak po wprowadzeniu zmiany:

Edge 91 - nowości i ulepszenia

Zmiany dotyczą także wyrównywania tekstu oraz ukrywania pustych przestrzeni, aby treść była bardziej zwarta.

Czwarta zmiana to nowe motywy w ustawieniach przeglądarki. Pojawiło się kilka nowych, możliwe jest także ustalenie domyślnego motywu dla każdego profilu - czyli osobnego do używania prywatnego, pracy, szkoły itp. Oczywiście można pobrać więcej z Chrome Web Store.

Edge 91 - nowości i ulepszenia

Ostatnia nowość to blokowanie automatycznego odtwarzania materiałów wideo na stronach internetowych, czyli coś, co konkurencyjne przeglądarki mają już od dawna.

Na tym Microsoft nie zamierza poprzestać. Dla kolejnych edycji przewidziano mini-menu, słownik, menadżera zarządzania hasłami wraz z mechanizmem oceniającym siłę istniejących, a także możliwość dodawania zrzutów ekranu do Kolekcji.

Źródło: Windows Latest