Edge: Microsoft proponuje firmom... opóźnienie aktualizacji

Normalnie Edge odświeża się co cztery tygodnie, jednak specjalnie dla firm Microsoft chce zmienić ten czas na osiem tygodni. Dlaczego?

Foto: Microsoft

Microsoft informuje, że wprowadzenie aktualizacji co osiem tygodni pozwoli na uniknięcie zamieszania związanego z koniecznością aktualizacji przez adminów wszystkich instancji przeglądarki na firmowych urządzeniach. Propozycja ośmiotygodniowego interwału pojawi się od edycji Edge 94 (23 września), a Edge 95 ukaże się w tym samym czasie, co nowa edycja Chrome. Dlatego firmy, które zdecydują się na opóźnione aktualizacje, będą otrzymywać co dwa wydania Edge, czyli 94 - 96 - 98 itd.

Oczywiście administratorzy będą mogli w dowolnej chwili wprowadzić "pośrednie" edycje ręcznie. Microsoft zapowiada, że pojawiające się pomiędzy kolejnymi edycjami poprawki i aktualizacje będą dostarczane automatycznie, czyli jeśli w firmie używane jest Edge 96, a wraz z Edge 97 ukazały się łatki, będą one dostarczone do używanej przez firmę edycji bez konieczności zmiany z 96 na 97. Pozostaje tylko pytanie, czy aktualizacja przeglądarek na firmowych maszynach jest naprawdę tak czasochłonnym procesem, aby zmieniać częstotliwość aktualizacji przeglądarki?

Zobacz również:

  • R;pple - rozszerzenie przeglądarki zapobiegające samobójstwom
  • Microsoft wprowadza logowanie bez haseł. Jak z niego skorzystać?
  • Windows 10: aktualizacja Wrzesień 2021 już jest

Źródło: PC World