Edge - beta gotowa, wyciekła wersja na... MacOS

Microsoft już niemal skończył implementację nowego silnika do swojej przeglądarki - wersja beta jest już gotowa. A do sieci wyciekła wersja Edge na komputery Mac.

Jak na razie Microsoft szykuje się dopiero do wypuszczenia pierwszej pełnoprawnej edycji Edge, ale od czego specjaliści od wycieków? Jeden z nich, kryjący się pod pseudonimem WalkingCat, a na Twitterze udzielający jako h0x0d, podał linki do wersji Edge przeznaczonej dla MacOS - dostępna jest w kanałach Canary oraz Dev, a dzień po nim inny - ADeltaForce - do edycji beta przeznaczonej dla Windows 10. Podobnie jak w przypadku Google Chrome, także i Edge ma kilka buildów, reprezentujących różne stadia rozwoju przeglądarki. Najświeższe jest zawsze Canary, aktualizowane każdego dnia, w przypadku Dev nowa wersja pojawia się raz na tydzień. Edycje beta i stabilne są zaplanowane co sześć tygodni.

Edge - beta gotowa, wyciekła wersja na... MacOS

Kiedy pojawi się pierwsze stabilne Edge z Chromium? Tego nie wiadomo (przecieki mówią o 11 czerwca), ale już od jakiegoś czasu jest pewne, że nie będzie to przeglądarka na wyłączność dla Windows 10 - pojawią się jej wersje przygotowane dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 - no i MacOS. Aktualnie beta, która wyciekła, nosi numer 75.0.139.7. Dwa tygodnie temu ukazała się stabilna wersja Chrome z numerem 74, a w chwili obecnej dostępna jest beta 75. Jeśli kogoś ominęła ta informacja, warto przypomnieć, że w stabilnym Edge znajdzie się Internet Explorer (przeczyta więcej w "Internet Explorer... wewnątrz Edge"). Beta ma być dostępna już od dziś dla uczestników programu Windows Insider.

Zobacz również:

  • R;pple - rozszerzenie przeglądarki zapobiegające samobójstwom
  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
  • Używasz Chrome? Natychmiast zainstaluj ważną łatkę!