Edge czeka całkowite odświeżenie? Oto projekt Phoenix

Najnowsze przecieki sugerują - i pokazują - że Microsoft planuje całkowicie przebudować interfejs swojej przeglądarki.

Fot.: Windows Central

W internecie pojawiły się informacje sugerujące, że Microsoft mocno pracuje nad odświeżeniem i unowocześnieniem swojej flagowej przeglądarki. Celem jest dostarczenie użytkownikom nowoczesnego interfejsu oraz większej ilości funkcji związanych z produktywnością. Co więcej - pojawiły się nawet pierwsze zrzuty ekranu, pokazujące, jak ma wyglądać pod zmianie.

Edge Phoenix - gdyż taką nazwą jest określana nowość - znajduje się w fazie produkcji od lata 2022 roku. Ma kilka ciekawych funkcji, które już poznali beta testerzy przeglądarki. Jest to m.in. Split View, użycie materiału Mica oraz zaokrąglone rogi. Ma do nich dołączyć Tab Activity Center, ukazujące dokładnie internautom, z jakich procesów korzystają poszczególne karty oraz funkcja Screen Time, znana z iOS.

Zobacz również:

  • Microsoft kopiuje pomysł z Opery. Ładnie to tak?
  • Polacy zajęli się AI. Czego ją nauczyli?
  • Masz smartfon marki Xiaomi? Sprawdź, co czeka Cię po najnowszej aktualizacji systemu [30.03.2023]
Edge czeka całkowite odświeżenie? Oto projekt Phoenix

Fot.: Windows Center

Ponadto do przeglądarki ma zostać wprowadzony własny menadżer haseł, współpracujący z wszystkimi aplikacjami systemu Windows. Choć informacje te nie są oficjalnie potwierdzone, widać wyraźnie, że Microsoft chce mocniej powalczyć z dominującym na rynku Chrome. Ale czy nowe możliwości zwiększą udział Edge na rynku? Cóż - poczekamy, zobaczymy. Mi póki co zaprezentowane zrzutu ekranu przypominają coś innego - taki interfejs mają przeglądarki Opera i Vivaldi.

Źródło: Windows Central, Neowin