Edge jednak bez wbudowanej blokady reklam ale z wsparciem dla AdBlock Plus

Przeglądarka Edge zaoferuje wsparcie dla kochanych przez internautów dodatków takich jak AdBlock i AdBlock Plus.

Podczas konferencji Build 2016 Microsoft przedstawił szereg nowych funkcji oferowanych przez aktualizację "Anniversary Update" dla Windowsa 10 znanej bardziej jako Redstone. Na jednym z prezentowanych przez niego slajdów pojawił się następujący wpis:

"Wbudowana funkcja blokowania reklam w przeglądarce"

Biorąc pod uwagę wcześniejsze spekulacje na temat tej funkcji wszyscy zebrani podczas konferencji uznali, że Microsoft faktycznie zdecydował się na jej zastosowanie. Dzisiaj wiemy już jednak, że doszło do nieporozumienia. Jacob Rossi pracujący w zespole zajmującym się rozwojem przeglądarki Edge zamieścił bowiem na Twitterze następujący wpis:

"Nie budujemy w niej MS Edge natywnego blokowania reklam, ale zaoferujemy wsparcie dla podobnych rozwiązań firm trzecich takich jak AdBlock i AdBlock Plus."

Microsoft Edge

Przy okazji warto przypomnieć, że Microsoft w końcu przygotował wersję przeglądarki Edge wspierającą rozszerzenia. Obecnie dostępne są jedynie trzy takie dodatki, lecz z czasem ich liczba ma się znacząco zwiększyć m.in. poprzez udostępnienie przez Microsoft narzędzia, które pozwoli łatwo eksportować rozszerzenia dla Google Chrome.

Zobacz również:

  • Albo płacisz, albo oglądasz reklamy. Youtube zabiera się za adblockery
  • Jak tworzyć obrazy w przeglądarce Edge? Poradnik krok po kroku

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: