Edge ściąga nowe funkcje kart z Chrome

Microsoft Edge otrzymała nowe funkcje grupowania kart, które możemy znać z przeglądarki Google Chrome. Jak je włączyć i jak działają?

Grupowanie kart to funkcja, która stopniowo pojawia się w wielu przeglądarkach internetowych w tym w Google Chrome. Co ważne, Chrome oraz Edge są oparte na Chromium, więc nie jest zaskoczeniem, że obie przeglądarki posiadają podobne moduły. Jak się okazuje, w Microsoft Edge pojawi się opcja zwijania kart w grupy oraz automatyczne tworzenie grup.

Microsoft Edge Groups

Źródło: Reddit

Grupowanie kart pomaga uzyskać porządek i ułatwić nawigację, kiedy otwarte jest zbyt wiele kart. Ponadto funkcja automatycznego tworzenia grup jest przydatna przy przeglądaniu witryn tego samego typu. Przykładowo po otworzeniu kilku zakładek związanych z wiadomościami, Edge może samoistnie utworzyć z nich wspólną grupę. Nowe funkcje są dostępne w wersji Canary Edge i domyślnie nie są włączone. Aby z nich skorzystać należy włączyć funkcje eksperymentalne przeglądarki.

Jak włączyć funkcję grupowania kart?

  1. Uruchom przeglądarkę Edge Canary
  2. W oknie wyszukiwania należy wpisać "edge://flags"
  3. Wyszukaj "Tab Groups" i ustaw jako "enable"
  4. Wyszukaj "Tab Groups Collapse" i ustaw jako "enable"
  5. Wyszukaj "Tab Groups Auto-Create" i ustaw jako "enable"
  6. Kliknij "Relaunch Now"

Żeby stworzyć grupę należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w kartę i wybrać opcję "Dodaj kartę do nowej grupy". Następnie należy nadać nazwę i przypisać kolorową ikonę.

Do tej pory nie pojawiła się oficjalna informacja o tym, kiedy obie funkcje zostaną wprowadzone do stabilnej wersji przeglądarki Microsoft Edge.

Zobacz również: Android Emoji Kitchen pozwoli na tworzenie emotikonek