Edukacja komputerowa już w przedszkolu

Edukacja komputerowa w szkole podstawowej nie jest niczym niezwykłym. Jednak w przypadku kilkuletnich przedszkolaków jest to nowość na skalę kraju. W jednym z przedszkoli w Węgorzewie taka nauka odbywa się już w grupach pięcio- i sześciolatków. Wszystko dzięki jednemu z producentów sprzętu komputerowego.

Kilka dni temu przedszkole im. Kubusia Puchatka mieszczące się w Węgorzewie przy ul. Jasnej, w ramach programu Kid Smart otrzymało od firmy IBM dwa stanowiska komputerowe wraz z pełnym oprogramowaniem. Dzięki temu już najmłodsi będą mogli zapoznawać się technologiami informatycznymi oraz poznają nowe sposoby uczenia się.

Edukacja komputerowa już w przedszkolu

Jedno ze stanowisk komputerowych przekazanych przez firmę IBM

Zainstalowane na komputerach programy uczą dzieci przede wszystkim logicznego myślenia, liczenia oraz czytania, a także wspomagają procesy koncentracji i kojarzenia. Rozwijają również cierpliwość i zachęcają do pracy w grupach. We wszystkich programach istnieje możliwość wyboru poziomu trudności prezentowanych zadań. Dzięki komunikatom głosowym mogą z nich korzystać również dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać.