Edukacja z firmą ASUS - poznaj ułatwiające życie rozwiązania

Rozwiązania chmurowe nabrały kluczowego znaczenia dla edukacji podczas pandemii COVID-19, jednak i po niej nadal odgrywają istotną rolę. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów i nauczycieli, ASUS przygotował szereg rozwiązań, które podnoszą naukę zdalną na nowy poziom.

Fot.: Asus

Chmura gwarancją kontynuacji nauki

Nauka zdalna na dobre zagościła w naszych domach w roku 2020, kiedy to ogłoszono globalną pandemię COVID-19. Szkoły podstawowe, średnie oraz uczelnie wyższe przeniosły swoje zajęcia do sieci, a komunikatory jak Zoom czy Teams osiągnęły szczyt swojej popularności. Jednak równocześnie pojawiła się konieczność posiadania przez uczniów i nauczycieli odpowiednich urządzeń. Czyli - pozwalających połączenie z siecią oraz wydajnych na tyle, aby transmisje odbywały się płynnie i umożliwiały interakcje w czasie rzeczywistym pomiędzy uczestnikami spotkania, co wiąże się również z zapewnieniem przekazu audio i wideo.

Edukacja z firmą ASUS - poznaj ułatwiające życie rozwiązania

Fot.: Asus

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, ASUS zaproponował kompletne rozwiązania dla każdego - laptopy z systemem Windows oraz Chromebooki. Powstały one z myślą o współpracy ze wspomnianymi aplikacjami do nauki zdalnej oraz takimi usługami chmurowymi jak Google Workspace for Education. Pozwala to nie tylko na swobodną komunikację, ale również możliwość używania planów lekcyjnych, dzienników elektronicznych, kalendarzy czy planerów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ ASUS stoi również za hybrydowymi rozwiązaniami chmurowymi przeznaczonymi dla edukacji. Jego serwery pozwalają na ochronę ważnych plików, wykonywanie ich kopii bezpieczeństwa oraz łatwy dostęp dla osób upoważnionych. Biorąc pod uwagę koszty, jakie należałoby ponieść w przypadku osobnego nabywania każdego z tych rozwiązań, można śmiało stwierdzić, że to nie tylko bardzo wygodne, ale również najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Urządzenia przystosowane do nauki

Zarówno Chromebooki, jak i laptopy z Windows są przygotowane na wszystkie wyzwania stawiane przez edukację zdalną. Przykłady? Chromebook CR1, który wyposażony został w moduły Wi-Fi 6 oraz LTE, zapewnia szybką, stabilną łączność z siecią. Specyfikacja podzespołów zapewnia płynne działanie aplikacji oraz zainstalowanego systemu operacyjnego, co przekłada się znacząco na komfort zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Na tym jednak nie koniec - przeznaczone dla edukacji urządzenia marki ASUS mają także podzespoły zapewniające wydajną pracę w każdej sytuacji. Dzięki temu dają gwarancję nauki bez problemów. Ponieważ każde urządzenie ma konstrukcję modularną, nie ma problemu z wymianą lub modernizacją (w przyszłości) poszczególnych elementów. Takie podejście producenta zapewnia każdemu równe szanse w edukacji.

Edukacja z firmą ASUS - poznaj ułatwiające życie rozwiązania

Fot.: Asus

Ponadto, jeśli to placówka edukacyjna udostępnia laptopy do nauki, administrator ma łatwą kontrolę nad wszystkimi urządzeniami dzięki zaimplementowanym narzędziom do zdalnego zarządzania. Można wówczas w łatwy sposób nadzorować, czy używane są zgodnie z ustaloną polityką placówki edukacyjnej, a także monitorować wszystkie potencjalne zagrożenia i niebezpieczeństwa oraz zapobiegać im. Dzięki temu niweluje się mocno ryzyko włamania, zainfekowania urządzenia czy też pojawienia się innych nieprzyjemnych incydentów.

Laptopy ASUS gotowe na Eduverse

Eduverse to nazwa nawiązująca oczywiście do Metaverse, a w tym przypadku oznacza miejsce, w którym świat wirtualny spotyka się w edukacją. Obejmuje nie tylko laptopy i Chromebooki, ale również elektronikę noszoną (wearables). ASUS pracuje nad tymi rozwiązaniami wraz z Intelem oraz Nvidią, co przekłada się na wykorzystanie w jego urządzeniach procesorów oraz kart graficznych najwyższej klasy. W efekcie każdy będzie mógł korzystać w pełni z immersyjnego środowiska wirtualnego, co wzniesie edukację na nowy poziom - pozwoli na tworzenie wspaniałych prezentacji, lekcji interaktywnych i wielu innych, atrakcyjnych wizualnie doświadczeń.

Edukacja z firmą ASUS - poznaj ułatwiające życie rozwiązania

Fot.: Asus

Jednak już teraz propozycje producenta zapewniają wszystko, co niezbędne do prowadzenia zajęć oraz aktywnego w nich uczestnictwa. Zaczynając od procesorów, kończąc na wysokiej jakości kamerkach internetowych i mikrofonach - wszystko zostało zaprojektowane dla wygody oraz komfortu uczniów i nauczycieli. Warto podkreślić, że wiele z tych rozwiązań zostało wprowadzonych na życzenie samych zainteresowanych, którzy najlepiej widzą, co jest im do szczęścia potrzebne.

Podsumowując - oferta firmy ASUS to praktyczne, wydajne i spełniające wszystkie wymogi placówek edukacyjnych wymagania zarówno co do bezpieczeństwa, jak i stabilności. Jeśli szukasz laptopa do nauki dla siebie lub swojego dziecka lub też jesteś osobą odpowiedzialną za zakup takich urządzeń do szkoły, ciężko byłoby wskazać w tym momencie lepszą propozycję.