Edukacyjny mod do Civilization III dla uczniów

Bardzo ciekawa inicjatywa ze strony 2K Games, Firaxis i kilku kanadyjskich organizacji związanych ze szkolnictwem. Na mocy podpisanej umowy, już wkrótce do szkół w całym kraju powędruje 20 tysięcy egzemplarzy gry Civilization III wraz z darmowym modem HistoriCanada: The New World. Kolejne 80 tysięcy płytek trafi bezpośrednio do uczniów.

Inicjatywa ma udowodnić, że gry komputerowe wcale nie muszą służyć wyłącznie do zabawy. Dzięki specjalnemu modowi HistoriCanada: The New World kanadyjscy uczniowie i posiadacze Civilization III otrzymają możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym.

Zaprogramowany na potrzeby akcji dodatek prezentuje użytkownikom potężny rozdział z historii Kanady (1525-1763). Co więcej, wprowadza do gry odpowiednie nazwy, artykuły, materiały graficzne, a nawet krótkie filmiki edukacyjne! Wszystko po to, aby w przystępnej i urozmaiconej formie zaprezentować dość trudny materiał.

Oficjalna strona projektu znajduje się pod tym adresem. Całość waży jedyne 89 MB. Już planowane jest kontynuowanie akcji. Brawa za pomysłowość!


Zobacz również