Edward Snowden z tymczasowym azylem w Rosji. Opuścił już lotnisko

Po ponadmiesięcznym okresie ukrywania się na lotnisku Szeremietiewo najbardziej poszukiwany obecnie na świecie człowiek, czyli Edward Snowden, opuścił je z dokumentami pozwalającymi mu na skorzystanie z rocznego azylu w Rosji.

Historia Edwarda Snowdena to najgorętszy temat ostatnich miesięcy. Jak wiadomo, ten poszukiwany przez USA "zdrajca" ukrywał się od 23 czerwca w strefie tranzytowej lotniska Szeremietiewo poszukując azylu w różnych krajach, w tym w Polsce. Właśnie pojawiła się jednak bardzo ważna informacja: adwokat Amerykanina, Anatolij Kuczeba, poinformował, że jego klient otrzymał dzisiaj dokumenty pozwalające mu na skorzystanie z rocznego azylu w Rosji.

"Chcemy podziękować mieszkańcom Rosji oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do ochrony Pana Snowdena" - czytamy w najświeższym wpisie na twitterowym koncie WikiLeaks. 

Według dziennikarzy Snowden opuścił już lotnisko. Niestety obecnie nie ma żadnych informacji na temat miejsca jego pobytu.

Co na to Putin?

"Prezydent Putin wyraził nadzieję, że to nie wpłynie na charakter naszych relacji" - powiedział jego zaufany współpracownik, Jurij Uszakow, w odpowiedzi na pytanie dotyczące zagrożenia dla stosunków między Rosją, a USA.

Oj, będzie się działo...