Edycja DV w Premiere 6.0

Adobe oświadczyła, że aplikacja Premiere 6.0 umożliwa obecnie edycję cyfrowego wideo w czasie rzeczywistym na komputerach Macintosh.

Rozwój możliwości Apple QuickTime 5 i coraz większa dostępność kart graficznych pozwalających na pracę z plikami DV skłoniła firmę Adobe do wzbogacenia makowej wersji Premiere 6.0 o opcję edytowania cyfrowych plików wideo w czasie rzeczywistym. Dodanie tej funkcji przyspieszyła decyzja Apple o współdziałaniu aplikacji Final Cut Pro z kartami graficznymi Matrox RTMac. Adobe także współpracuje z producentami sprzętu Matrox Systems i ProMax Systems nad producją kart do obróbki DV w czasie rzeczywistym.

Premiera nowych układów graficznych zapowiedziana jest na wiosnę bieżącego roku, a karty mają umożliwiać edytowanie nieskompresowanych plików wideo zapisanych m.in. w formatach HDTV i DV. Będą także pozwalać na natychmiastowy podgląd rezultatów zastosowanych efektów wideo, bez oczekiwania na 'rendering' filmu. Dostępne w czasie rzeczywistym efekty to m.in. korekcja kolorów i ruch w przestrzeni 2D i 3D. Cena Adobe Premiere 6.0 wynosi 400 GBP, a uaktualnienie do 6.0 kosztuje 105 GBP.

www.adobe.co.uk


Zobacz również