Edycja bez problemu

E-Quill to prosta aplikacja internetowa, która pozwala na łatwe edytowanie i dodawanie komentarzy do witryn sieciowych.

Amerykańska firma E-Quill udostępnia do pobrania wersję beta aplikacji, umożliwiającej łatwą edycję internetowych stron. Dzięki programowi użytkownicy mogą robić notatki, zaznaczać i wprowadzać tekst do internetowych witryn. Narzędzie jest przeznaczone dla użytkowników indywidualnych i firm posługujących się w codziennej pracy dokumentami HTML, usprawniając obieg dokumentów online i dając namiastkę systemu do pracy grupowej.

Na razie oferowana jest jedynie wersja beta aplikacji E-Quill, zawierająca przeglądarkę internetową oraz zestaw narzędzi edycyjnych. Ma on pięć funkcji dostępnych bezpośrednio z paska zadań systemu - Pen, Erase, Hilite, Note i Send. Pierwsze z nich służą do nanoszenia tekstu na wyświetlane witryny, z możliwością jego późniejszego usuwania i formatowania (np. zmiana grubości czcionki). Opcja "Note" wyświetla dodatkowe, przesuwane okno, w którym użytkownicy mogą nanosić notatki dotyczące zawartości strony. Witryny z adnotacjami mogą również oglądać inni użytkownicy - wystarczy za pomocą przycisku Send wysłać im URL ze wskazanym adresem sieciowym. Do korzystania z tej funkcji niezbędne jest zapisanie zmian w kodzie strony bezpośrednio na serwerze. Do przeglądania własnych notatek nie jest to konieczne, gdyż kopia witryny jest zapisywana na lokalnym dysku użytkownika.

Aplikacja E-Quill jest dostępna dla systemów operacyjnych Windows 9x/NT/2000. W wersji dla użytkowników indywidualnych program dystrybuowany jest bezpłatnie.

Więcej informacji: ink.e-quill.com/


Zobacz również