Edytowanie ikon Mac OS X

Iconata proponowana przez firmę Fabricata, to narzędzie do tworzenia i edytowania ikon w opartym na 'drag and drop' Aqua interfejsie użytkownika.

Według twórców z Fabricaty korzystanie z narzędzia Iconata polega na 'wrzucaniu swoich obrazków do ikonowych studzienek' i natychmiastowym ocenianiu rezultatów. Proces tworzenia nowych ikon można rozpocząć na kilka sposobów: zacząć od obrazka i pozwolić programowi przyciąć go i obrysować albo utworzyć dla niego maskę lub też rozpocząć od gotowych ikon i modyfikować je za pomocą Iconaty. Narzędzie może także błyskawicznie utworzyć ikonę, otaczając obrazek wybraną przez użytkownika ramką.

Co więcej, możesz wybrać przezroczystą ramkę, a Iconata automatycznie skalkuluje 8 bitową maskę z obrazka ikony, może dodać cienie, utworzyć przezroczyste obszary oraz antyaliasowane krawędzie zgodne z 8 bitową maską. Opcja 'Preview' natomiast pozwala na natychmiastowe śledzenie wszystkich wprowadzanych zmian w 'Preview Area', gdzie skorzystać można także z opcji 'X-Ray view' pozwalającej na wgląd w szczegóły zawartości ikony. Przedstawiciele Fabricaty oświadczyli, że Iconata została stworzona wyłącznie z myślą o Mac OS X, oferuje interfejs użytkownika typu Aqua, w pełni wykorzystuje mechanizm graficzny Quartz oraz obiektowy system Cocoa. Narzędzie kosztuje 25 USD, a 30 dniową wersję próbną (plik 486K) można pobrać ze strony Fabricaty.

www.fabricata.com


Zobacz również