Eee Box w nowych barwach

Tajwańska firma Asustek poinformowała o roszerzeniu serii komputerów Eee Box o modele w nowych wersjach kolorystycznych obudowy - do wydań czarnego i białego dołączą czerwone i zielone.

Jak pamiętamy, komputer z racji niewielkich wymiarów nie wymaga wiele miejsca na biurku. Maszyna wyposażona jest w procesor Atom N270 taktowany zegarem 1,6 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej, 2,5-calowy dysk twardy SATA o pojemności 80 gigabajtów (5400 rpm), czytnik kart pamięci SD/SDHC/MS/MS Pro/MMC oraz zintegrowany układ graficzny Intela - GMA 950. Na wyposażeniu brak napędu optycznego, ale do dyspozycji użytkownika oddano cztery porty USB, poprzez które można podłączyć dowolną nagrywarkę zewnętrzną lub inny napęd. Komputer posiada także gigabitowe złącze Ethernet oraz moduł Wi-Fi zgodny ze specyfikacją draft-n.

Asus Eee Box

Asus Eee Box

Komputer sprzedawany jest z myszą oraz klawiaturą, lecz bez wyświetlacza. Pracuje pod kontrolą systemu Windows XP Home Edition (wersja wyposażona w Linuksa powinna być dostępna w późniejszym okresie tego roku). Dodatkowo użytkownik otrzymuje pakiety Microsoft Works oraz Sun StarOffice. Ceny Eee Boxa zaczynają się od 350 dolarów (nie wliczając monitora, który należy zakupić osobno).

Strona producenta: Asus