Eee Keyboard - klawiatura z wbudowanym komputerem i ekranem dotykowym

Urządzenie o nazwie Eee Keyboard to na pierwszy rzut oka rozbudowana klawiatura. W praktyce jest to jednak połączenie klawiatury, komputera i ekranu dotykowego. W zamyśle firmy Asus produkt ten ma zapewnić szybki dostęp do Internetu, niezależnie od tego jaki wyświetlacz znajduje się w pobliżu.

Urządzenie zaprezentowane przez firmę Asus waży niespełna 1 kg. Przypomina tradycyjną klawiaturę, ale są to tylko pozory. Wewnątrz niewielkiej obudowy kryje się bowiem zarówno komputer, jak i ekran dotykowy. Eee Keyboard ma zapewnić łatwy dostęp do Internetu niezależnie od tego jaki wyświetlacz znajduje się w pobliżu. Umożliwi to bezprzewodowe połączenie HDMI z monitorem, telewizorem LCD czy też projektorem. W przypadku, gdy tego typu sprzęt nie będzie dostępny użytkownikowi pozostanie do dyspozycji 5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800x480 pikseli.

Eee Keyboard - klawiatura z wbudowanym komputerem i ekranem dotykowym

Eee Keyboard - wbrew pozorom to nie jest tylko klawiatura, ale w pełni funkcjonalny komputer

Konstrukcja komputera została oparta o procesor Intel Atom, taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz. Do dyspozycji użytkowników oddano także 1 GB pamięci DDR2 oraz dysk twardy SSD o pojemności 16 lub 32 GB. Komunikacja sieciowa jest realizowana w oparciu o bezprzewodowe połączenia Wi-Fi (802.11n) i Bluetooth 2.0, a także za pośrednictwem sieci przewodowej. Wewnątrz obudowy umieszczono ponadto głośniki, mikrofon, porty D-Sub, HDMI i USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci. Warto także zwrócić uwagę na podświetlane klawisze, ułatwiające pracę w ciemności.

Eee Keyboard - klawiatura z wbudowanym komputerem i ekranem dotykowym

Jednym z elementów urządzenia jest 5-calowy ekran dotykowy

Eee Keyboard pracuje pod kontrolą systemu Windows XP Home. Firma Asus nie udostępniła informacji o cenie i dacie premiery urządzenia.