Eee PC bez klawiatury?

Asus planuje wprowadzenie na rynek nowej wersji swojego komputera przenośnego Eee PC - donosi australijski serwis Current.com.au, powołując się na przedstawicielkę lokalnego oddziału koncernu. Będzie to najprawdopodobniej tablet PC.

Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy serwisu od Emmanuele Silanesu wynika, ze Asus zamierza wprowadzić na rynek nowe urządzenie przenośne z rodziny Eee PC. Ma ono być wyposażone w dotykowy ekran i być czymś innym niż typowy, "rozkładany" notebook. Przedstawicielka firmy nie ujawniła żadnych szczegółów, jednak zdaniem Current.com.au, opis urządzenia świetnie pasuje do tabletu PC.

Nowy produkt Asusa najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany na targach Computex 2008, które rozpoczynają się 3 czerwca.

Warto zaznaczyć, że w skład rodziny produktów Eee Asusa wchodzi już m.in. miniaturowy notebook Eee PC (dostępny w kilku wersjach), niewielki komputer typu desktop oraz telewizor LCD. Przypomnijemy też, że w ubiegłym tygodniu o planach wprowadzenia na rynek taniego komputera przenośnego bez klawiatury (ale za to z dwoma wyświetlaczami) poinformowali przedstawiciele projektu OLCP.